To narzędzie ego, które nie może się nasycić wiedzą i informacją. Ciągle przyjmuje od innych wiedzę aby im dorównać. Umysł nie potrafi sam coś stworzyć aby było tylko jego. Umie odtwarzać, to jego funkcja. Stwarzanie przychodzi od intuicji, ze światła, ze świadomości wszechświata.

Są też umysły, które chcą ciągle nauczać, być nauczycielem z książek, które przeczytali. To oni projektują się w Internecie i często sieją zamęt. Ego nie potrafi stwarzać, bo nie żyje w czasie „teraz”. Ego – to przeszłość, projektowana na przyszłość. Tylko czas „teraz” jest twórczy i otwiera na intuicję. Ego boi się teraźniejszości, bo musi zniknąć z piedestału czyli podporządkować się wyższej Jaźni.

Umysł jest jak gąbka. Przyswaja wszystko i zapamiętuje. Umysł dzieci indygo robi od razu selekcję i przyswaja tylko ważne informacje, natomiast te nieistotne odrzuca. Stąd dzieci indygo, też jako dorosłe, mogą więcej pozytywnej informacji przyswoić w umyśle. Są nastawione na burzenie starych struktur na ziemi.

Umysł jest niecierpliwy i nienasycony w poszukiwaniu swoich pokarmów. Umysł naukowca czy filozofa ciągle jest zajęty swoimi problemami, że zakrywa teraźniejszość i nie pozwala spłynąć intuicji aby rozwiązać problem. Stąd się zapętla w tym samym miejscu.

Umysł też daje się podłączyć pod Sztuczną Inteligencję(SI) aby zbierać nowinki techniczne i je stosować. Bardzo łatwo jest się na to nabrać. Sama nie tak dawno weszłam do amerykańskiej firmy uzdrawiania przez częstotliwości w komputerze. Już po kilku dniach się zorientowałam, że to SI, która oferuje swoje usługi. Szybko się wycofałam.

Teraz jest głośno o medycznych łóżkach do natychmiastowego uzdrawiania całego ciała, które pochodzą od SI, celem kontroli społeczeństwa. Człowiek sam jest w stanie osiągnąć zdrowie, kiedy wyzwoli się spod „okupacji” umysłu ego i zacznie słuchać serca oraz przekazów intuicji. To najlepsza ścieżka do uzdrawiania, która jest naturalna i odkrywa Prawa Natury.

Wszystko co jest sztuczne nie pochodzi ze Źródła życia lecz z drugiej strony czyli od ciemności i niszczenia. W dobie nadmiaru informacji, człowiek powinien być bardzo czujny na to, co przyswaja aby nie zaśmiecać sobie głowy. Nadmiar informacji prowadzi do nerwicy, a to już jest choroba. Może lepiej pójść na spacer czy do lasu, zamiast słuchać mówców w Internecie.

Oni przekazują bardzo często sprzeczne do siebie informacje. Natomiast umysł będący w ciszy lub w naturze, sam się uspakaja i wchodzi w czas „teraz” aby odpocząć od zgiełku tego świata. To najlepsze lekarstwo dla umysłu aby zrobić reset w głowie i odnaleźć siebie. Umysł połączony z sercem podlega przekazom świadomości ze Źródła i tworzy wszystko nowe.