Jest nieporuszone bez względu na to, co się w nim odbija. To obserwator rzeczywistości, który niczego nie ocenia, a wszystko widzi. Jeśli człowiek będzie takim punktem jak środek tajfunu, to stanie nieporuszony. Wszystko widzi ale nie reaguje. Postrzega nie tylko to, co przed nim ale też co za nim z boku i wszędzie dookoła.

To świadek bez oceny. Aby się tego nauczyć, dobrze jest patrzeć w pustą przestrzeń jak w niebo czy sufit, aby przyzwyczaić oczy do patrzenia, bez ocen. Gdy przyzwyczaimy się do takiego patrzenia na świat, wówczas możemy patrzeć na lustra wokół nas w postaci innych ludzi, bez osądów. To oni nam pokazują nasz świat wewnętrzny, zepchnięty do nieświadomości.

Zazwyczaj oceniamy i osądzamy innych, którzy starają się jak mogą zagrać rolę lustra dla nas. Te najbardziej bolesne role są oznaką miłości i szacunku dla nas ale tego nie rozpoznajemy. Warto zacząć od pustej przestrzeni aby później patrzeć tym samym wzrokiem, na wszystkie wydarzenia ukazujące nasze nieświadome programy.

Warto na święta oczyścić się z tych zalegających śmieci od wieków, poprzez ród aby w Nowym Roku wejść w nową energię. Ten rok 2022 jest rokiem „6” czyli rodziny i wiele spraw z przeszłości jest ukazywanych w postaci konfliktów czy chorób aby to uzdrowić. Warto zrobić porządki w liniach rodu ojca i matki aby wzrastać w świadomym życiu.

Lustro zawsze pokazuje to, co jest. Nic nie poprawia, bo nie może, tylko odbija taki obraz jaki stoi przed nim. Lustra w sypialni pokazują śpiących ciągle ludzi, którzy nie mogą się przebudzić. Lustra w innych miejscach powiększają przestrzeń, według feng – shui.
Lustra w postaci innych ludzi pomogą nam rozpoznać nasz problem, który zazwyczaj jest głęboko ukryty, przez podświadomość aby móc żyć.

Cały świat to odbicie w lustrzanej, ukrytej rzeczywistości w sposób odwrócony. Nazwy czy nazwiska zawierają ukrytą prawdę jak np.: Gierek to gracz: Duda – dusi innych; Zakopane śniegiem i wiele innych znaczeń.
Będąc obserwatorem możesz się bawić życiem, bo nie reagujesz na iluzję.