Dusza łączy się z ciałem poprzez zharmonizowany umysł czyli kiedy lewa i prawa półkula mózgu jest w równowadze. Lewa półkula to logiczny i naukowy umysł, który ciągle się uczy czegoś nowego. Zna swoją historię oraz odkłamaną historię ludzkości. Może zatem wyciągnąć wnioski, do czego chce zmierzać i kim chce być. Lewa półkula w nadmiarze, stwarza naukowca bez zdrowego rozsądku czyli ignoranta w innych kwestiach.

Wiedza naukowa jest podstawą działania lewej półkuli mózgu. Prawa półkula to intuicja oraz emocje. Dopóki działają w człowieku niskie emocje, nie ma on dostępu do intuicji. Należy rozpoznać te emocje, które blokują działanie prawidłowego funkcjonowania prawej półkuli i przemienić na światło. Nadmiar powoduje zaplątanie człowieka w chorych emocjach lub fanatyka religijnego. Działanie z pozycji jednej półkuli stwarza półgłówka, obojętnie jak jest religijny czy uczony!

Są ludzie zwłaszcza mężczyźni, którzy blokują emocje, co utrudnia ich rozpoznanie i tym samym odcięcie od duszy. Nie potrafią rozpoznać swoich emocji i ich przemienić na światło. Stąd powstają choroby i brak odczuwania życia w pełni. Jeśli wiedza i intuicja są w należytym porządku, wówczas głowa łączy się z sercem i odczuwa co do niej przychodzi. Dusza przekazuje impulsy do serca a mózg to odczytuje.

W przypadku dysharmonii półkul mózgowych, człowiek nie jest w stanie odsłuchać głosu duszy. Nowy człowiek, który się rodzi na naszej planecie ziemia, będzie miał stałe łącze z duszą, ze Źródłem, poprzez Ducha wszechświata. To człowiek cielesno-duchowy, co zna swoje korzenie i przeznaczenie na planie duszy.

Człowiek, który odmawia nauki i pracy z emocjami nie jest w stanie kontaktować się z duszą i Bogiem wewnątrz siebie. Takich ludzi jest większość. To oni obniżają świadomość planety w przebudzeniu i rozwoju. Jest obecnie poważna potrzeba nauki zwłaszcza, że ludzkość ma dostęp do wiedzy poprzez Internet.

Zamiast oglądania tysięcznych odcinków Klanu czy innych seriali, co zabija własne życie i odczuwanie, ci ludzie powinni zająć się swoją edukacją. Czas nagli i warto pracować nad podnoszeniem swojej wiedzy i świadomości. Lata szkolnej nauki się kiedyś skończyły, co nie znaczy, że człowiek ma przestać się dalej edukować .

Słynne powiedzenie „człowieku poznaj samego siebie” – jako starożytny grecki aforyzm, powinien być mottem życia rozumnego człowieka. Na razie ten aforyzm da się zastosować do garstki świadomych istot na planecie. Reszta ludzi to niewolnicy, posłusznie wykonujący rozkazy psychopatów. To oni wybierają psychopatyczne rządy świata, a potem im służą.

Dopóki będzie mało świadomych ludzi tzw.: przebudzonych umysłowo, to będą oni w większości i pogrążą świat w chaosie, jak jest to obecnie. Jedynie totalna edukacja o tym kim jesteśmy, pozwoli wyjść z chaosu i wytworzyć świadomego człowieka, zdolnego do prowadzenia przez duszę, ducha i Boga w prawdzie i miłości. Albo twoim doradcą jest Bóg albo Lucyfer. Kogo wybierasz zastanów się bracie i siostro na tej pięknej ziemi.