Wszystko cokolwiek się porusza jest napędzane energią. Samochód aby mógł jechać musi mieć siłę napędową, jaką jest silnik w pojeździe, który poprzez spalające się paliwo, napędza cały pojazd.

Energia bez sterowania jest siłą niszczącą jak to ma miejsce na skalę kosmiczną w postaci wulkanów, trzęsień ziemi czy tornad. Dlatego za energią musi być sterownik, który kieruje tą siłą. Gdyby w samochodzie nie było kierowcy a samochód jechał sam, to z pewnością zdarzyło by się nieszczęście.

Takie same prawa naturalne rządzą w człowieku jak i w świecie maszyn. Jesteśmy jako ciało biologiczną maszyną i obowiązkiem naszej świadomości jest poznać siły niewidzialne jakie sterują nami.

Aby człowiek mógł się poruszać musi mieć energię, którą nazywamy „bioenergią”. Ta siła pochodzi z wewnętrznego i zewnętrznego świata. Kieruje ona organizmem ludzkim. Jest nim oddech oraz energia wokół nas, w naszym domu, otoczeniu i miejscu pracy.

Harmonizacją oddechu zajmuje się joga oddechu w postaci różnorodnych metod oddychania. Natomiast energią zewnętrzną kierują zasady feng – shui czyli „ wiatr i woda”. Są to dwie siły naturalnej energii, czyli „chi”, która łączy wszystko we wszechświecie. To kosmiczny oddech w którym jesteśmy zanurzeni.

Zablokowana energia w budynkach potrafi zahamować wszystko, co starasz się osiągnąć w miejscu gdzie żyjesz czy pracujesz. Właściwe feng – shui pomoże ci płynąć z prądem życia czyli być w harmonii z oddechem kosmosu. Życie wówczas staje się lekkie, gdyż unosi cię na falach kosmosu.  Płyniesz przez życie spokojnie, jak z prądem rzeki.

Od wewnątrz jesteśmy wspomagani siłą z przetworzonych pokarmów, która napędza wewnętrzne organy do właściwego funkcjonowania. Istnieje teraz wiele różnych diet i środków do oczyszczania organizmu, aby funkcje wewnętrzne doprowadzić do harmonii.

Jest jeszcze jedna energia, która kształtuje nasz organizm i ma kolosalny wpływ na otaczającą przestrzeń. To energia z głębi ziemi, czyli cieki wodne, uskoki tektoniczne lub wewnętrzne platformy wody stojącej. Każda z nich ma szkodliwy wpływ na nasze zdrowie i życie, jeśli występuje w miejscu naszego przebywania.

Dlatego przed budową domu, dobrze jest zrobić diagnozę radiestezyjną terenu jak to praktykowano w dawnych Chinach a potem ustalić miejsce na zabudowę czy studnię. Plan budynku powinien uwzględniać feng – shui całej rodziny, aby wszystkim mieszkało się szczęśliwie.

Ważne jest by żyć w harmonii z otoczeniem i być we właściwym miejscu, aby samemu kierować swoim przeznaczeniem. Jeśli człowiek jest nieświadomy świata energii, to wówczas kieruje swym pojazdem z zamkniętymi oczami a przeznaczenie kieruje jego życiem. Jest śpiącym człowiekiem i przydarza mu się to, czego najbardziej się boi.

Idzie pod prąd życia i czuje wielki ciężar, jakby wszystko waliło mu się na głowę. Jego ciało żyje w dysharmonii bez świadomego kierowcy, który nieświadomie prowadzi pojazd.

W starożytnych Chinach powiadano: „ Jeśli w domu zapanuje ład, to i wśród ludzi zagości spokój. Jeśli zaś lud będzie żył spokojnie, to na całym świecie zapanuje pokój”.

Niech nasza podróż przez życie będzie bardziej płynna i harmonijna z kosmicznym przeznaczeniem planety Ziemia. Niech każdy z nas wtopi się w jej rytm i nie stawia oporu przeciw całemu ogromowi kosmicznych sił.

Wkraczamy coraz bardziej w świat energii i jesteśmy bombardowani nowinkami technicznymi przedmiotów mechanicznych, natomiast mało interesuje nas bio–energia i niewidzialne siły natury wokół nas. Czas już spojrzeć głębiej i wziąć swoje życie we własne sterowanie, gdyż jesteśmy tu sternikiem i okrętem, który porusza się w kosmicznej toni energii.

Energia, to ważna dziedzina, która napędza życie. Tworzy harmonię lub niszczy wszystko po drodze. Ktoś musi nią kierować aby nie zaburzała przestrzeni wokół nas. Należy „uświęcić” przestrzeń własnego domu i miejsca pracy aby wnieść w swoje życie więcej zdrowia, bogactwa i szczęścia. To jest nasze zadanie jako świadomego siebie człowieka.

Jestem ekspertem feng – shui oraz wykonuję profesjonalne diagnozy radiestezyjne terenu, domów i mieszkań. Kontakt ze mną poprzez dane kontaktowe.