Taki jaki jesteś, jaka jesteś, bo objawiasz sobą prawdę. Kiedy nie jesteś sobą, żyjesz w kłamstwie. Mówisz, że jesteś szczęśliwy i ukrywasz swoje nieszczęścia. To sposób życia na styl amerykański. Wszystko jest „ok.” na zewnątrz a pustka wewnątrz lub cierpienie. Zakłamywanie prawdy bierze się z fałszywego oglądu sytuacji, bądź z tego, że każdy chce widzieć siebie z jak najlepszej strony. Takim też się pokazuje innym ludziom.

Ostatnio spotkałam znajomą z pracy, która lubi chodzić z laskami. Tym razem szła z jedną. Na moje pytanie:” po co się tym podpiera”? odpowiedziała aby czuć się poważnie. Może nawet dostojnie chodzić z laską, bo dodaje dorosłości i ludzie ci współczują. Ja niestety nie współczuję laskowiczom.

Być może ludzie z grupy tzw.: „dorosły – dziecko”, potrzebuje tej laski aby pokazać, że jest dorosły, choć wewnętrznie ciągle pozostaje dzieckiem. Niczego nie rozumie i nie dopuszcza do siebie prawdy. Dużo mówi o sobie aby nie dać możliwości usłyszeć drugiego człowieka. Kłamstwo jest słodkie, a prawda gorzka, stąd też ludzie uciekają od prawdy, bo boli wewnętrznie.

Gdy mówisz prawdę jesteś odpychany od innych, gdyż ludzkość kocha fałsz i służbę fałszywym bogom. To oni najbardziej są oporni na zmiany, które zachodzą obecnie na ziemi. Stanie się autentycznym jest przepustką do Nowej Ziemi. Kłamstwo ma zawsze dwa bieguny. Jeden ukrywany ten prawdziwy, a drugi na pokaz jako fałszywy.

Prawda jest autentyczna i łączy oba bieguny. Jesteś wówczas sobą, taki jaki jesteś. Bycie sobą jest dorosłością. Bycie w fałszu jest dziecinne. To dzieci bawią się lalkami, samochodzikami i lubią bajki, gdyż to wszystko jest iluzją. Kochamy świat lalek, Mikołajów i piaskowych figur. Coraz więcej pojawia się artystów tworzących różne formy w piasku aby na drugi dzień się same rozpłynęły w morzu czy oceanie.

Woda niszczy to co nietrwałe, co nie jest prawdziwe. Zmywa wszelki brud i fałsz, pokazując nagość. Naga prawda jest wolna od fałszu. Jest prawdziwa, bo nie skalana w niczym. Źródło widzi każdego człowieka w nagości prawdy o nim. Nie możesz się skryć przed światłem Źródła. Ono widzi wszystko; nasze myśli, pragnienia, nieszczęścia i fałsz.

Gdy będziesz autentyczny, wówczas przyciągniesz prawdziwych ludzi, którzy nie mają nic do ukrycia. Fizyczna nagość w miejscach publicznych, nie jest miarą autentyczności. Bycie sobą w każdym miejscu i odsłona tego kim się jest, to miara gorzkiej prawdy dla tych, co ją ukrywają.
Cytat o prawdzie z książki K. Gibran – Prorok :
Nie mów: ” odnalazłem jedyną prawdę” lecz raczej : „ odnalazłem jedną z prawd”.
Nie mów: „ znalazłem właściwą drogę dla swej duszy”, lecz powiedz: „ wędrując drogą odnalazłem duszę”. Ponieważ dusza zna wszystkie drogi.

Życie to doświadczenie szukające prawd dla siebie.