To duchowe partnerstwo, które projektuje się na ciało. Dusza tworzy fizyczne ciało a duch umysł. Można pomyśleć, że te dwie energie duchowa żeńska i męska zasada, tworzą naszą osobowość. Po wyglądzie ciała i zdrowiu, widać aspekty duszy, a po funkcjonowaniu umysłu, przebija się aspekt ducha wszechświata, który jest jeden.

Każdy człowiek ma indywidualną duszę, bo posiada oddzielne ciało. Natomiast umysł korzysta ze zbiorowej nieświadomości lub z umysłu boskiej mądrości. W zależności od tego, gdzie dany człowiek jest podłączony, to takie informacje do umysłu jego płyną. Zawsze każdą decyzję podejmujemy z Bogiem lub z diabłem, w lęku lub miłości.

Jeśli człowiek ma kontakt z Bogiem czyli ze Źródłem, wówczas decyzje są podejmowane właściwie. Jeśli istota podejmuje decyzje ze zbiorową nieświadomością jak TV, radio to otrzymuje podprogowe przekazy hipnotyczne i jest manipulowany przez lucyferyczne, ciemne energie. Obecna wojna mentalna ma za zadanie oddzielić ludzi świadomych swojej boskości, od tych co są nieświadomi.

Człowiek żyjący obcymi programami jest totalnie zmanipulowany. Traci swoją duszę, która odsuwa się od ciała, aby nie brać udziału w ciemnej ścieżce upadłego człowieka. Gdy istota idzie drogą światła, wówczas zrywa więzi z ciemną ścieżką, odłącza się od ego programów podświadomości i podąża za światłem ducha. Dostaje przekazy od Źródła jak ma żyć oraz otrzymuje wszechobecną pomoc w każdej sprawie. Marzenia realizuje wówczas w trybie przyśpieszonym, bez większego wysiłku.

Ludzie służący lucyferowi będą mieć coraz trudniejsze życie, choroby, katastrofy czy śmierć bliskich aby się przebudzili i zerwali z manipulacyjną ścieżką ciemności. To ich wreszcie przebudzi i staną po jasnej stronie mocy, dlatego gadzie światowe rządy wzmacniają ograniczenia aby nie wypuszczać swoich wielbicieli z których czerpią energię do życia.

Warto się zastanowić po której stronie chcesz podążać ale najpierw „musisz” zdać egzamin odwagi i oderwać się od ciemności. Przy oczyszczonych programach podświadomości, te egzaminy łatwiej zdać. Każdy z nas przechodzi przez te egzaminy dojrzałości duchowej w swoim czasie. Często nie zdaje za pierwszym razem i cofa się aby ponownie służyć swoim bogom ciemności.

Kiedyś jednak osiągnie sukces, aby w pełni odwagi odzyskać swojego ducha. Dusza wówczas ponownie zamieszka w ciele aby wspólnie podążać do Źródła życia w kierunku miłości z którego wyszła. Taka jest ścieżka upadku i powrotu do Raju, który utraciliśmy przez kłamstwo wężowej energii. Wzniesienie to proces zmartwychwstania z kolan i odzyskania siebie w całości.