Gdy patrzysz na iluzję tego świata i próbujesz przebaczyć innym, to dalej fałszujesz rzeczywistość. Przebaczenie iluzji jest dalej iluzją. Prawdziwe przebaczenie jest pomiędzy iluzja a prawdą. Należy zobaczyć co kryje się poza maskami ego osobowości, poza pozorami, które ludzie odgrywają na sobie. Wówczas spojrzysz na ten sam problem inaczej, czyli z pozycji prawdy oświetlonej przez światło.

Ten świat to tylko gra aby odkrywać to, co ukryte w umysłach podświadomych ludzi. Należy wyjść poza grę światła i cienia aby ujrzeć to samo wydarzenie z pozycji obserwatora. W emocjach nie zobaczysz prawdy, gdyż ona jest całkowicie zakryta i skrzywiona. Pierwszą lekcją jaką należy się nauczyć: to uspokoić emocje. Wejść w ciszę i obserwować wydarzenia z góry, co one oznaczają na poziomie wyższym.

Nic nie można uzdrowić ani przebaczyć na tym samym poziomie, co powstały czyli w iluzji. Z wysoka widać lepiej dlatego chętnie wchodzimy na góry aby obserwować większe horyzonty. Widać wówczas więcej i szerzej. Woda natomiast nas uspokaja jak rzeka, jezioro czy morze, gdyż one wyrównują i poziomują przestrzeń. Góry poszerzają widzenie, a woda harmonizuje i uspakaja emocje. Naturę mamy pod ręką i możemy z niej korzystać.

Prawdziwe przebaczenie to uznanie gry w jaką nasze ego zostało wplatane i wyjście z niej. Góry wznoszą nas do lepszego spojrzenia na całość problemu, a woda poziomuje i uspakaja. Gdy zobaczysz problem z tych dwóch stron, dopiero możesz prawdziwie przebaczyć, bo zostają zdjęte maski i nie widać niczyjej winy, tylko grę światła i cienia.

Walka to nadmiar emocji, które walczą ze sobą. Powodują masę konfliktów, wojen i problemów. Jeśli tego nie usuniesz przez przebaczenie, to wytworzysz depresję i chorobę psychiczną, a potem ból i cierpienie fizyczne. To programy wejdą w ciało, a ono tak będzie reagować. Walka wewnętrzna to gra z samym sobą, to wojna z wytworzonymi programami iluzji w podświadomości.

Jedynie prawdziwe przebaczenie może wyprowadzić z konfliktu przeciwieństw z gry światła i cienia na drogę prawdy o sobie i świecie. Inaczej żyjesz w iluzji, nie wiedząc co czynisz.
Zapraszam na uwolnienie emocji i spojrzenie poza świat przeciwieństw z góry i wyciszenie przez poznanie Prawdy. To droga prawdziwego przebaczenia i wyjście z wszelkich konfliktów.