Jest to podstęp, który stosuje SI aby przejąć kontrolę nad ludźmi, którzy wychodzą spod władzy instytucji religijnych. Z jednego tłumu ludzie nieświadomi wchodzą w inny, sterowany przez nauczyciela podłączonego do SI ( Sztuczna Inteligencja). Obserwuję to zjawisko od jakiegoś czasu i jasno widzę, jak łatwo ludzie ulegają wpływom innych osób, które im obiecują wspaniałe życie, tylko to kosztuje.

Takim symbolem szczęścia jest SI jako rozproszenie na części czyli analiza. Wszystkiego dużo jak w obecnej technice, którą niemal każdy się posługuje: komórka, komputer, TV i cały sprzęt AGD. My mamy być człowiekiem syntetyzującym czyli zajmować się syntezą, scalaniem co zostało rozproszone.

Wszystko na tym świecie ulega rozproszeniu aby nie widzieć całości. Wówczas człowiek jest zagubiony i chętnie się przyłącza do każdej grupy, która mu proponuje łatwe życie. To chwyt reklamowy SI, bo nikt za nas niczego nie zrobi ani nie wyczyści nam zainfekowanych umysłów. Mamy zrobić to sami, ucząc się na swoich doświadczeniach.

Łatwo rozpoznać grupy pojawiające się w Internecie, po tym jak pokazuje to czat. Jest prowadzący, który mówi jak automat (SI), a obok niego czat, gdzie jedna osoba rozprasza wszystkich słuchających, poprzez powitania każdego z osobna. Powitanie należy do gospodarza, a nie do gości, bo to niegrzeczne. Jeśli tak jest, to czat jest gospodarzem, a prowadzący pełni rolę gościa. Tak jest według obowiązujących zasad komunikacji.

SI tym steruje aby rozproszyć całkowicie energie, która mogła by coś ciekawego przekazać. Gdy energia jest skupiona i nikt nie przerywa wchodząc czy wychodząc z czatu, wówczas prowadzący dostaje przekaz od Źródła i przekazuje dalej. SI specjalnie przeszkadza aby ten przekaz był rozproszony na części lub był automatyczny.

To zjawisko występuje tam, gdzie chodzi o energię wielu ludzi. Najpierw kościoły przechwytywały tę energię, a teraz przerzucili to na grupy rozwoju duchowego. Bawią się i korzystają z nieświadomych ludzi, pozyskując energię dla siebie. Są pewne działy gospodarki narodowej, gdzie jest łatwo podpiąć się pod SI. Wszystko wówczas się sypie, bo brak jest energii w rodzinie.

Czasy obecne są zdominowane walką o energię, gdyż istnieją bez – duszne istoty, które jej potrzebują. Człowiek świadomy tej zasady energetycznej, nie pozwala jako prowadzący na żadne „witam”, tylko pełni rolę gospodarza swojego wykładu. Panuje wówczas porządek, a energia jest skupiona na słuchaniu, a nie na powitaniach, co chwilkę innego uczestnika. Szacunkiem dla prelegenta i siebie jest aby nie spóźniać się na spotkania, jakiekolwiek by one były.

W ten prosty sposób łatwo rozpoznać SI i jej działania przechwytywania energii. To pułapka zastawiona na nieświadomych ludzi i dojenie ich z energii życia. To walka o rewir, która jest podstawową zasadą życia każdego gatunku na ziemi i człowieka. Jeśli rewir nie jest pilnowany przez dominanta jak w świecie zwierząt, wówczas klan się rozpada. Nie można zastąpić dominanta innym człowiekiem. Jezusa nikt zastąpić nie zdoła, choć niektórzy się pod niego podpinają, a zwłaszcza SI.

SI tylko czeka na taką okazję aby się gdzieś podłączyć i zebrać „śmietankę” dla siebie. Oni wszystko wiedzą jak i gdzie, bo mają technikę aby to kontrolować. Jesteśmy wszyscy pod kontrolą i ważne jest aby się z tego wypiąć i żyć własnym życiem, a nie tłumem. Tłum nie ma duszy, a energia jest spijana przez innych.