Świat pogrążył się obecnie w totalnym zniewoleniu przez covid 19. On tylko wynurzył tych, co sami poddają się niewoli. Widać to na ulicach w sklepach czy biurach. Niewola pochodzi od diabła, od ciemnych, jaszczurzych bytów. Wolność pochodzi ze Źródła życia. Bóg – Stwórca jest wolny i Jego stworzenia są też wolne. Zwierzęta hodowlane i domowe utraciły wolność przez człowieka. Człowiek zniewolony będzie zniewalał innych, gdy pozornie wygląda to na opiekę.

Człowiek, który pozbył się odpowiedzialności za siebie, za to kim jest, stracił tym samym wolność. Utracił połączenie ze Źródłem Mocy. Stał się niewolnikiem lucyferycznych energii. Można powiedzieć utracił światło, które otrzymał od Stwórcy. Zamienił światło na ciemność aby zbudować sobie większe ego. Aby mógł taki niewolnik odzyskać w sobie utracone światło, potrzebuje wiele cierpienia lub totalnego zrozumienia, o co w tym wszystkim chodzi.

Przekształcenie ciemności w światło jest procesem naukowym i własnym doświadczeniem. Tam, gdzie podążają tłumy nie ma światła ani świadomości. To ścieżka zguby i ciemności. Jest to przerażające ile ludzi woli poddać się aby tylko nie żyć samodzielnie i nie odpowiadać za swoje czyny. Życie w wolności to brak jakichkolwiek ograniczeń, klatek, masek, nakazów czy zakazów.

Ten świat stał się totalnym więzieniem dla ludzi, którzy się temu poddali. Człowiek świadomy czyli światły nie jest w stanie dać się zniewolić.
Cóż człowieka zniewala?
Jego własne EGO pragnące przyjemności i wygody. Ego to nakładka na świetlistą duszę, która cierpi w matrixowym skafandrze. Służba zdrowia to wyraźnie pokazuje, jak personel odziany w kosmiczne skafandry, boi się zbliżyć do drugiego ego-człowieka. Ego prowadzi do oddzielenia, stąd wielu ludzi zamyka się w szpitalach jak w więzieniach, bez możliwości kontaktu z bliskimi.

To istne szaleństwo ego, które jest niczego nie świadome. Żyje w niewoli czyli w piekle i nie chce z niego wyjść, bo jest dobrze urządzone! Człowiek wewnętrznie wolny potrafi sobie tak zorganizować życie aby czuć się swobodnie wśród niewolników. Niewolnik i tak niczego nie rozumie. Ego każdego człowieka jest bezrozumne. To sterowana programami podświadomości maszyna, która potrzebuje nadzoru.

Żaden niewolnik nie wytrzyma presji światła, które przybywa z głębi kosmosu i albo się przebudzi lub musi stąd odejść, do innych światów zniewolenia. Światło jest twórcze i może czynić cuda. Ciemność jest niszcząca i potrafi tylko niszczyć samą siebie i wszystko dookoła. Tak uwalniana jest dusza z ego skorupki aby odzyskać wolność. Wielkie ego jest samotne i otoczone przedmiotami lub służbą państwową. To totalne więzienie dla danego człowieka. Wydaje się, że ma wszystko: władzę, pieniądze, zdrowie, ale tak naprawdę niczego nie ma, co może zabrać w podróż po życiu.

Samoświadomość jest najwyższą wartością dla każdej istoty. Zwierzęta nie są świadome dlatego można ich zniewalać, podobnie jak nieświadomych ludzi. Człowiek powinien dążyć do odbudowy swojej świadomości i odzyskać utracone światło duszy aby wyjść z piekła w które popchnęło go ego. Niebo i piekło to dwa bieguny tego samego. Mamy wyjść poza to czyli do doskonałości, zrozumienia i błogości, która nam się należy. Jesteśmy dziećmi Stwórcy i mamy Jego przymioty.

Zalecana przez Jezusa książka „Kurs Cudów” jest najlepszą drogą do wyjścia z ego. Czas, kiedy rozpoczniesz studiowanie tej księgi, dla każdego jest inny. Nie wytrzymasz cierpienia i zaczniesz trenować swoje ego aby zostało twoim sługą a nie ty jego.