Do budowania czegokolwiek potrzeba jest cierpliwość i pracowitość. Mrówki pracują dla swojej mrówczej społeczności w której mieszkają. Ich moc polega na nieustającej cierpliwości. Wielka zdolność do poświęceń dla dobra wspólnoty, jest zadziwiająca. Mrówka jest budowniczym, podobnie jak bóbr. Ma zdolności analityczne aby zrobić zasadzkę i upolować ofiarę na pokarm.

Każda mrówka działa w zbiorowości i pracuje dla królowej. Potrafi swoją pracę poświęcić dla wielu tych samych stworzeń. Jest przykładem dobrej organizacji oraz pracowitości. Ludzie o mocy mrówki mogą zakładać osady w których liczy się dobro wszystkich mieszkańców. Egoizm tu nie ma miejsca. Ludzie, którzy troszczą się o przyszłość świata, o dobro społeczeństw, są jak te mrówki co budują kopce z niczego.

Małe, czarne stworzenia broniące swego terytorium ciętym ukłuciem dla wroga, zawierają atak i obronę w razie zagrożenia z zadziwiająca szybkością. Człowiek mrówka ma ufność do wszechświata, że wszystko przyjdzie w odpowiednim czasie. Cierpliwość jest wynagradzana, a pracowitość suto opłacana, przez kosmiczne moce wszechświata.

Bądźmy jak te mrówki, które nie myślą o porażce, nie mają strachu i lęku przed przyszłością, bo żyją w zaufaniu. Wszystkie potrzeby są ich zaspakajane. Budujmy wspólnoty oparte na zaletach i walorach społeczności mrówek. Wykorzystajmy swój spryt mentalny oraz pracowitość, która się zawsze opłaca.

Wspólnota powinna mieć jeden cel, aby wytrzymać wszelkie przeciwności losu. Podobnie jak prawdziwa miłość w parze, przetrwa wszystkie burze i kołysania wiatru. Do tego potrzebni są ludzie, którzy wiele w życiu przeszli i mają pewność, że wszystko z czasem się dobrze ułoży. Wystarczą pozytywne myśli, pracowitość, wytrwałość i ufność w moc większą niż ma człowiek, podobny do mrówki w lesie.

Mróweczki niech się spotykają i wspólnie planują osady Nowej Ziemi. Niech czysta miłość płynie do przestrzeni aby poruszać serca uśpionych ludzi, niech oni też poznają smak radości bycia wolnym. Miłość jest klejem wszechświata, która splata twego brata w Chrystusową świadomość. Tak rodzi się nowa świadomość na ziemi.