W świecie 3D wszystko przejawia się w troistości. My jako ludzie też doznajemy tej troistości. Jest to cud stworzenia, że te niby części nas samych funkcjonują razem. Ciało to fizyczność. Pokazuje nam co się dzieje w umyśle i duchu. Jeśli choruje to znaczy, że duch do nas przemawia aby coś zmienić w swojej drodze życia.

Czasem choroby to oczyszczanie organizmu, kiedy usuwane są programy z umysłu. Ciało funkcjonuje na innych zasadach niż pozostałe składowe człowieka. Ciało potrzebuje dobrego odżywiania, ruchu, ćwiczeń i oddechu oraz dobrego snu aby mogło prawidłowo funkcjonować.

Są ludzie, którzy dbają tylko o ciało fizyczne. Są weganam czy wegetarianinami. Spożywają zioła i dzikie rośliny. Uważają, że im to wystarczy. Niestety ich organizm nie domaga, gdyż inne ciała są w niedoborze. Istnieją też tacy ludzie ( zielarze), którzy nie pozwalają sobie usłyszeć, że jest coś innego niż ciało fizyczne.

Umysł to ciało subtelne czyli mentalne: świadome i nieświadome. Świadomość zawiera się w granicach 4 -7% umysłu. Reszta to nieświadomość o której nic nie wiemy, a która kieruje życiem danego człowieka. Są to programy rodowe, przekonania tworzące iluzję tego świata. Można nazwać to oprogramowaniem człowieka. To nas napędza do przeznaczonej roli i niedoli, na którą daliśmy zgodę, schodząc na ziemię.

Dopóki tego oprogramowania nie zmienimy, to będziemy żyć dalszym życiem naszych przodków aż do 7 pokolenia. Oczyszczenie podświadomości ze starych, rodowych programów i ograniczeń, daje nam wolność życia, według swoich marzeń i wyjście z przeznaczenia.

W miarę oczyszczania umysłu podświadomego, oczyszczeniu też podlega ciało fizyczne. Umysł to programator jak w pralce czy lodówce. Napędza on emocje, wywala traumy aby można łatwiej je zobaczyć i uzdrowić. Gdy człowiek pokona większą część swojej podświadomości, to wówczas na miejsce cienia wchodzi światło. Powyżej 50% światła w człowieku wskazuje, że idzie on jasną drogą w stronę ducha.

Duch jest jeden i jednoczy wszystkich. Wówczas tak oczyszczony człowiek łączy się z istotami jemu podobnymi. Tworzy rodzinę duchową. To powrót do Źródła, od którego wszyscy pochodzimy. To koniec cierpienia i konfliktów, które towarzyszą w niskich, ciemnych energiach poniżej 50% światła.

Połączenie ze Źródłem daje radość życia, bo wszystko dzieje się łatwo i przyjemnie. Dostatek jest miarą tego stanu, a dawanie wskazuje na przepełnienie ciała światłem. Dobrobyt i posiadanie to ciemna ścieżka, która określa głębokie zanurzenie w materii i totalne oddalenie od ducha. Ciemność jest nastawiona na branie, bo ciągle jej światła ubywa i energii na rzecz posiadania materii.
Którą drogę wybierzesz to takie będziesz mieć doświadczenie i życie w miłości lub jej braku.