Zasłony przeszkadzają widzieć prawdziwie. Są to programy z przeszłości dziejowej. To one robią z nas niewolników czasu przeszłego, który projektuje się na przyszłość. Boska wieczność to czas „teraz”. On jest zawsze dostępny, gdy skierujesz swoją uwagę na to, co się dzieje teraz. Sporty ekstremalne czy wspinaczka wysokogórska, siłą rzeczy wywołują stany skupienia na teraźniejszości. Stąd płynie potok euforycznych doznań z bycia obecnym.

Nasz umysł jest nastawiony na dywagacje o przeszłości, o historii czy programowanej przyszłości. Umysł jest przeszkodą w przeżywaniu boskiej wieczności. Gdy wyłączysz umysł i skupisz się na odczuwaniu przestrzeni czy ciała, wówczas doznajesz orgazmicznych przeżyć. Czujesz a nie myślisz.

Odczuwanie jest sercem, bez emocji i wspomnień. To stan permanentnego teraz, kiedy czas przestaje płynąć. Im więcej masz takich stanów, tym więcej czasu doświadczasz, gdyż wychodzisz z linii czasowej. Wejście w czas wertykalny wybija z czasu. Jest tylko bezczas czyli boskie „teraz”. Życie w obecności jest domeną uczuć i czującego serca.

Umysł można powiedzieć zasłania nam Boga. Aby się z Nim skontaktować należy skupić swoją energię i wysłać do Źródła w „tu i teraz”. Wszystko się dzieje w teraz. Czas to zapis historii, które uwielbia ego. To tylko wspomnienie, które w rzeczywistości nie istnieje. Przywiązywanie się do wspomnień, tworzy dalszy ciąg historii.

Emocjonalne przeżycia są bolesne bo wytrącają człowieka ze stanu błogości istnienia. W czasie teraz nie ma bólu, nawet śmierć nie istnieje. Jest tylko życie i przejście na drugą stronę. Czas powstał, gdy na ziemi pojawił się człowiek. Zwierzęta czy rośliny nie znają pojęcia czasu. Nie noszą zegarków, żyją w wiecznym teraz. Dlatego tak lubimy patrzeć na zabawy dzikich zwierząt czy domowych. Zwierzęta nie martwią się o przyszłość, bo poddają się instynktowi samego życia.

Umysł człowieka przysłonił mu boską rzeczywistość. Jedynym wyjściem jest przystopowanie umysłu aby doświadczyć wspaniałych uczuć, wynikających z odczuwania sercem. Zasłony należy zrzucać aby dostać się do prawdziwego świata bez iluzji. Taki świat istnieje i jest dostępny dla bohaterów bezczasu.
Piosenka dla duszy: