Skrajności są zawsze wśród ludzi. Każdy z nas chce być bogaty a nie biedny. Dlaczego nie każdy może być bogatym człowiekiem?

Boga – Ty, to człowiek przynależący do mocy Boga. Posiada czas i pieniądze. Jego największą wartością jest rozwój osobisty, a pieniądze same przychodzą przez niewielki wysiłek. Gdy na pierwszym miejscu stawiamy wartości duchowe, to wszystko inne jest na swoim miejscu.

Bóg nie posiada żadnych braków, dlatego człowiek boga-ty ma wszystko. Oczywiście są też ludzie zamożni, którzy poprzez wielki wysiłek osobisty zdobywają pieniądze i dobra materialne. Jest to wynik działania pozytywnej karmy z poprzednich wcieleń, gdzie dany człowiek inwestował tylko w wartości duchowe, zaniedbując materialne spełnienie.

Dziś doznaje wyrównania w drugim biegunie istnienia czyli w materii, często bez duchowości. Wyżywa jedynie zgromadzone zapasy, które niebawem się i tak kiedyś skończą. Takie życie kończy się zawsze utratą zdrowia lub majątku. Trzeba znów zaczynać od „0”. To nie jest styl życia godny naśladowania.

Współcześni mentorzy sukcesu wskazują inną drogę do bogactwa, łącząc w jedno sferę ducha i materii. Tym sposobem zdobyte wartości są trwałe i przychodzą bardzo łatwo. Człowiek taki ma wówczas czas i pieniądze, aby zdobywać szczyty swoich marzeń.

Człowiek biedny – to taki, który nie posiada ani czasu ani pieniędzy. Ciągle narzeka na braki wszystkiego wokół siebie. Taki styl życia panuje w Polsce zwłaszcza u ludzi starych, których jedynym zajęciem jest narzekanie. W Stanach Zjednoczonych wiek starczy służy poznawaniu świata i siebie. Ludzie zaczynają dostrzegać inne wartości niż tylko ciężką pracę i żale straconego życia.

Wszystko zależy od świadomości naszego umysłu. To on kreuje przyszłość. Wiedza przychodząca z ustawicznego uczenia się i czytania odpowiednich książek czy oglądania ciekawych filmów naukowych, pomnaża wartości naszego ducha.

Obecnie czas coraz bardziej przyśpiesza i będziemy mieć widoczny obraz naszych wyborów. Przyczyna i skutek zbliżają się do siebie, aby móc zobaczyć własne decyzje. Nie da się uniknąć skutków swoich wyborów.

Ludzie biedni mają wielkie telewizory aby zabijać cenny czas.
Ludzie bogaci mają duże biblioteki, aby cenny czas spożytkować właściwie.
Bogactwo lub bieda, to wybór każdego z nas. Sami kształtujemy naszą rzeczywistość poprzez decyzje naszego umysłu, kim chcemy się stać.