Każda rzecz w tym świecie ma dwie przeciwne funkcje oraz trzecią obojętną czyli neutralną. Dam na ten przykład nóż, który może służyć do krojenia chleba czy warzyw ale sporadycznie  może przyczynić się do zabicia człowieka lub zwierzęcia.

Gdy natomiast ten sam nóż leży sobie na stole, to jego funkcja jest obojętna. Żeby zaistniały przeciwieństwa konieczny jest ruch w jedną lub drugą stronę. Wynik ruchu zależy w czyich rękach znajduje się nóż. Czy będzie to spokojna kucharka, czy furiat – morderca, niszczący życie. Czy nóż jest dobry czy zły? Jest on tylko środkiem do celu.

Podobnie dzieje się z pieniędzmi.

Jeśli człowiek swoje  duże pieniądze wykorzystuje aby niszczyć i poniżać innych oraz pysznić się nimi, to wówczas pieniądze dla takiej osoby stanowią aspekt samozniszczenia. Takich ludzi jest teraz coraz więcej, zwłaszcza nowobogackich, którzy przez swój spryt zdołali dorobić się fortuny.

To oni pokazują jak w rękach ludzi nieodpowiedzialnych, z małą świadomością funkcjonują pieniądze. Pieniądze to tylko energia wymiany między ludźmi i tak jak każda inna energia ma swoje plusy i minusy.

Człowiek pozytywny, który w jakiś sposób ma wystarczającą ilość pieniędzy, będzie chciał je dobrze spożytkować. Nie tylko dla siebie i swojej najbliżej rodziny, ale też będzie starał się pomóc innym i społeczeństwu.

Dzięki pieniądzom zdobędzie szerszą wiedzę o sobie i świecie, gdyż będzie mógł podróżować po wielu krajach świata i poszerzać swoją świadomość. Będzie poznawał inne narody, ich kulturę i historię, czasem bardzo odległą w czasie. Tak naprawdę zdobędzie wiedzę o sobie, gdyż pochodzimy z jednego źródła.

Tak czynią wielcy ludzie, którzy szerzą przez Internet czy swoje książki zdobytą przez własne doświadczenie wiedzę. Tym sposobem podnoszą świadomość nie tylko swoją ale wielu innych ludzi, dzieląc się swoją wiedzą.

Świat poprzez nich idzie do przodu w ewolucji. Gdyby nie było takich ludzi, to świat staczałby się w przepaść. Nastąpiło by samozniszczenie rasy ludzkiej, co już dokonało się w czasach Atlantydy. Świat dzisiaj też jest szalony, gdyż większość pieniędzy znajduje się u ludzi z małą świadomością istnienia i to oni zagrażają zniszczeniu rasy ludzkiej.

Niszczenie bierze się ze strachu, który zaciska pętle życiowe i ogranicza postęp. Miłość podwyższa świadomość i rozszerza życie, gdyż z miłości wszystko się rodzi.

Ludzie z kategorii strachu żyją w ustawicznym lęku przed zniszczeniem i dlatego otaczają się bardzo trwałymi i drogimi przedmiotami. Myślą, że śmierć przez to ich nie dosięgnie, gdyż maszyny ( samochody) i domy ich ochraniają. Niestety bardzo często giną w swoich drogich samochodach czy samolotach w wyniku katastrofy.

Stwarzają sobie sztuczny, martwy świat przedmiotów aby nie patrzeć na to, co żywe i  śmiertelne. W ich domach są sztuczne ptaki i zwierzęta, które trwają długowiecznie. Lęk powoduje, że człowiek sam chce zabezpieczyć się przed śmiercią i zniszczeniem a tak naprawdę to przyciąga to, czego się boi.

Prawdziwa obrona to bezbronność!

Największą ochroną jest Stwórca, który daje tylko życie i postęp. Natomiast energie diabelskie ( ciemność)  wszystko niszczą, łącznie z samym sobą. Po śmierci ich nikła świadomość ulegnie rozpadowi i nastąpi koniec fałszywej świadomości. Kontakt z duszą zostanie zerwany, gdyż taka była ich wola za życia, aby odwrócić się od światła.

Ludzie ciemności nie posiadają żadnej empatii i dlatego współpraca lub dzielenie się swoimi osiągnięciami z innymi, jest nieosiągalne. Wzmacniają oni swoją grawitację poprzez ciężar ciała, napełniając je metalami, by ich ciało było niezniszczalne. Są podobni bardziej maszynom bez uczuć, niż istocie ludzkiej stworzonej przez Stwórcę. Staczają się na samo dno.

Natomiast ludzie pozytywni dzielą się z innymi. Są wdzięczni za wszystko co im los przynosi. Nie spożywają mięsa ( trupów zwierząt) lecz żywią się roślinami i owocami. Ich ciała są lekkie i tracą swą grawitację.

Ta krótka charakterystyka niech będzie pomocna do rozwiązania mentalnego konfliktu czy być bogatym czy  biednym. Nie ma gorszej rzeczy na świecie niż pieniądze w rękach ludzi z opcją negatywną, żyjący tylko dla siebie i swoich przyjemności. To oni wywołują konflikty, wojny i zniszczenie, zarówno w rodzinach jak i na świecie.

Jest natomiast wspaniałą sprawą, kiedy pozytywna istota otrzymuje pieniądze, wówczas wzbogaca duchowo siebie i rozprzestrzenia to na innych ludzi. Wzrasta przez to świadomość społeczeństwa a świat idzie w kierunku Stwórcy i życia doskonałego.

Pieniądze są neutralne same w sobie!

Są niebezpieczne w rękach nieodpowiedzialnych ludzi o niskiej świadomości. Świadomość to miłość uniwersalna. Natomiast pieniądze będą bardzo korzystne dla ludzi o dużym poziomie świadomości, gdyż wpłyną na rozwój ludzkości. Podniosą tym świadomość wielu istnień, które same nigdy by się nie podniosły  z roli niewolnika systemu, w którym wszyscy jesteśmy zaplątani.

Siłom ciemności zależy aby wiedza duchowa nie była poznawana i dlatego udzielają wsparcia finansowego istotom o niskiej świadomości. Tym samym wiedza duchowa jest blokowana i ignorowana przez władze i hierarchię kościelną. Szaleństwem jest wierzyć, że pieniądze są nagrodą za „dobre uczynki”. Wszystko w tym  świecie jest odwrócone. Musi dojść do uporządkowania systemu naturalnych praw, gdyż światło 2012 roku sprzyja tym przemianom.