Aby wrócić skąd się wyszło czyli do swojej boskiej istoty, należy przejść przez cztery etapy podróży. Ważne jest aby to rozpoznać w sobie gdzie się obecnie przebywa i piąć się w górę, ścieżki ewolucji duchowej. Wszyscy jesteśmy tu na ziemi jako upadłe anioły w przestrzeni 3D. Zapragnęliśmy doświadczać życia w iluzji.

Ostatni rok tzw.: plan-demii, ma nas przebudzić do powrotu do siebie, do nas samych. Podróż w materię dokonywała się na zewnątrz w świat iluzji w bańkę doświadczeń z całym rodem. Powrót polega na indywidualizacji i dorastaniu do boskości. Są 4 etapy powrotu i wzrastania:
1. Etap – to „droga węża” według szamanów świata. Kierunek południe, gdzie największy żar powoduje pragnienia. Wszystko to należy odrzucić jako starą skórę ego pragnień ze wszystkimi programami rodu, które stanowią twoją historię. Najtrudniej jest wyzwolić się z umysłu ego, który trzyma mocno jak skóra na głowie węża. Jedno mocne szarpnięcie o kamienie, pozwala wężowi uwolnić się z całego pancerza łącznie z głową, jako stara skóra. Nie jesteś produktem historii ani rodu. Masz być sobą i żyć po swojemu bez ograniczających więzów. To pierwsze przeistoczenie, które dalej trzyma cię blisko przy ziemskim życiu, jak wąż co porusza się tylko po ziemi. Tu uczysz się doświadczać piękna wokół siebie i w sobie. Być pięknem. Wychylasz tylko głowę ponad ziemię, jak wąż aby coś więcej zobaczyć wokół.
2. Etap – to „droga jaguara” i kierunek zachód, który nie ma nad sobą żadnych drapieżników i nie boi się niczego. Resetujesz system strachu: ” walki lub ucieczki”. Strach pozostaje jedynie jako system ostrzegawczy. Jaguar jest jak umysł: szybki, bystry, nieznający strachu. Wyzwalasz się z tych więzi poprzez wiedzę o sobie i świecie oraz zaglądasz do światów niewidzialnych. Poznajesz podróż po śmierci i możesz się do niej przygotować. Stajesz się nieustraszony/ nieustraszona, mimo strachu. Poddanie temu co jest, to wielkie wyzwanie na tym etapie. Żyjesz w tu i teraz, bo uwalniasz się z czasu liniowego.

3. Etap – to „droga kolibra lub sowy” . Według szamanów to kierunek pół – noc. Pijesz i jesz tylko to, co najlepsze i żywe, jak koliber spija nektar z kwiatów. Poznajesz swoje przeznaczenie i uczysz się mądrości od świetlistych istot, szamanów, mentorów i przewodników. Odkrywasz starożytną mądrość z kodów wszechświata, zapisaną na twardym dysku. Nie jesteś już zajęty/ zajęta, mimo że wiele robisz. Masz czas, bo żyjesz w teraźniejszości w czasie wertykalnym a nie liniowym. Pobierasz ciągle aktualizację mądrości, przekazywaną przez świetliste istoty. Potrafisz się z nimi komunikować. Żyjesz w dwóch światach: widzialnym i niewidzialnym.

4. Etap – droga „orła i kondora”, którzy latają wysoko, ponad chmurami. Opuszczasz kurnik czyli zbiorowość, tłum i wzlatujesz sam/sama wysoko, bo jesteś nieustraszony/ nieustraszona. Nikt i nic ci nie grozi, bo działasz z Wielkim Duchem wszechświata. Rozwijasz skrzydła, nie walczysz z przeszkodami, bo jesteś ponad nimi. Twórcze marzenia są twoim zadaniem aby budować Nowy Świat, według zasad miłości i współpracy, na bazie nieustraszoności. Patrzysz na możliwości i widzisz od razu powody, co nie działa już w tym świecie. Nie tracisz czasu na błędne doświadczenia. To miejsce wschodu, gdzie rodzą się nowe pomysły i wizje oraz świadomość. Zadajesz pytania: kim jestem?, skąd pochodzę? dokąd zmierzam? Otrzymujesz w swoim czasie odpowiedzi.

Jak widać ludzkość świata jest obecnie na etapie „węża” . Nie może zrzucić swojej maski, nałożonej przez system. Potrzebna jest odwaga. Niewielu jest śmiałków, którzy nie noszą maski ego programów i są nieustraszeni. Kiedy wejdziesz na drogę jaguara, stajesz się odważnym człowiekiem i przestajesz podlegać systemowi istot wężowych jak gady, jaszczury czy żmije. One pokazują ci kim jesteś?

Droga węża kończy się śmiercią i lądujesz w rozpadlinach skalnych lub zanurzasz się w błocie astralnym, swojej emocjonalnej przeszłości. Czy taki los chcesz dla siebie i swoich bliskich? Zastanów się póki czas. Stara skóra to nie jesteś TY! Podążaj do Raju do swojej boskiej i świetlistej Istoty. To twoje przeznaczenie i cel życia.