Ego wyprowadziło wiele istot ludzkich zbyt mocno na zewnątrz siebie w kierunku świata materii i iluzji. Człowiek zesztywniał i skierował swoją uwagę tylko na to co nieistotne i przemijające. Sztywność to ego osobowość. Człowiek umierający zaczyna zawsze sztywnieć, bo krew z ciała odpływa. Wraz z krwią porusza się oddech czyli dusza, która uelastycznia ciało i daje moc energii.

Aby powrócić do siebie, należy się przebudzić i zobaczyć gdzie się przebywa. Dusza stale wzywa do przebudzenia ale człowiek przeważnie jej nie słucha, bo jest oddzielony przez ego, któremu służy. Maska na twarz jest symbolem ego, które się chowa aby go nie rozpoznać!!!
„Gdzie jesteś Adamie zawołał Bóg w Raju, który się schował w ego – osobowość”.

Rządy świata coraz bardziej naciskają poprzez liczne ograniczenia aby ludzkość powiedziała „dość”. Jednak ego jest coraz bardziej sztywne i zaradne w pokonywaniu trudności, przyjmując dalsze ograniczenia bez zastanowienia, o co w tym wszystkim chodzi?

Człowiek o wyższej świadomości jest przebudzony i widzi dokładnie tę manipulację. Jest teraz niebywała okazja aby się przebudzić i połączyć ze swoją duszą, która ciągle wzywa. Jej cichy szept nie jest słyszany przez zgiełk tego świata.

Światy się rozdzielają na przebudzonych i dalej śpiących. Nowy Świat powstaje dla ludzi o wysokiej świadomości i wiedzy duchowej, która im służy. Znając prawa duchowe łatwo jest żyć. Bez znajomości tych praw, człowiek jest uśpiony. Warto więc poznawać te prawa boskiej natury, a nie ludzkiego ego.

Choć większość ludzi mówi o Bogu ale nie mają pojęcia, że boskie światło mieszka w nich! Jesteśmy dziećmi stwórcy i mamy te same cechy co On. Naszym zadaniem w chwili obecnej jest stwarzanie Nowego Świata. Globalne przebudzenie ludzkości ma za zadanie zbudować nowe struktury świata we wszystkich aspektach, oparte na Prawach Natury. Należy poznać te prawa boskie i nauczyć się funkcjonować z nimi.

To są inne prawa niż stworzyło ego na ziemi, dlatego potrzeba ponownej nauki. Świat iluzji się rozpada na naszych oczach, bo doszło do absurdu we wszystkich dziedzinach życia. Wszędzie władzę ma szalone ego, które rządzi tym upadającym światem. Los jednak jest przesądzony w stronę przebudzenia. Zatwardziały ignorant nie rokujący nadziei na przebudzenie, musi stąd odejść z tego pięknego świata do innego.

Pozostaną tylko sami przebudzeni ludzie, którzy już budują Nowy Świat oparty na prawach boskich czyli naturalnych. Burzenie starych struktur należy do ciemnych mocy, które czynią to doskonale. Budowanie nowego świata należy do istot światła, które czynią to wspaniale. Przyłączmy się do nich aby szybciej powstał świat piękna i miłości oraz wzajemnej współpracy.