Im większe światło schodzi na ziemię, tym więcej ciemności przyciąga do siebie, dla równowagi energii. Żyjemy w świecie biegunowym i świat musi być doprowadzony do harmonii energii aby prawdziwe światło zajaśniało. Obecnie ścierają się dwa bieguny, gdzie siła ciemności jest w większości, gdyż ludzkość upadła w materię i zamieniła światło w ciemność.

Teraz jest nagląca potrzeba aby tę ciemność czyli strach pomniejszać. Ludzie powinni się przebudzić i zobaczyć do czego doprowadził pęd do materii. Materia to ciemna ścieżka mocy. Stan posiadania świadczy o jasnej lub ciemnej stronie ścieżki życia.

Istoty gadzie, które obecnie zarządzają światem mają w swoich rękach największy majątek. Są to multimilionerzy, którzy decydują o wszystkim co inni powinni wiedzieć, jak żyć i co robić?

Większość ludzi pracuje w bardzo ciężkich warunkach, po 12 godzin dziennie. Wstają o 3 nad ranem aby wykonać swoją robotę dla innych, jak dowóz do pracy. To niewolnicy systemu. Ci, co zbierają największe profity nic nie robią. Gady są przedstawicielem ciemnej ścieżki mocy.

To ludzkość goniąca tylko za dobrami materialnymi i bogactwem ich wspomaga. Reszta – to śpiący niewolnicy. Na tym chaosie powstaje Nowy Świat, poza biegunami. Aby do niego wejść potrzebujesz opuścić świat ciemny i jasny i być ponad podziałem na czarne i białe.

To wielka odwaga i osobiste bohaterstwo aby dokonać skoku kwantowego w świat PRAWDY. Tylko Prawda może nas wyzwolić – to słowa Jezusa, które odkrył światu wiele lat temu. Prawda jest ponad iluzją świata biegunowego. Prawda to cisza, gdzie wszystko znajduje swój początek.

Najpierw należy zrównoważyć bieguny w swoim życiu aby otworzyć się na ścieżkę Prawdy. Z ciemnością i obciążeniem materialnym nie możesz tam wejść! To stan bycia w ciszy. Wszystko czego potrzebujesz zjawia się prawie natychmiast. Nie gromadzisz zapasów ani gotówki na czarną godzinę!

Żyjesz jedynie w zaufaniu do Boga, że cię wspiera. Wszystkiego masz pod dostatkiem. Cokolwiek potrzebujesz z lekkością przychodzi. Marzenia napędzają życie a wiedza, którą posiadasz ci sprzyja.
Nowy świat powstaje na naszych oczach, a stary ulega zawaleniu. Takie są prawa boskie czyli naturalne, że nowe jest lepsze od starego.