Są różne rodzaje karmy jak: fizyczna, werbalna i mentalna. Każda z nich odpowiada za energię człowieka. Podaję tę analizę z książki A. Lewszynowa pt.: Władza nad losem.
Ludzie z przewagą karmy fizycznej potrzebują wysiłku fizycznego aby zdobywać siłę do życia. Ubierają się tak aby zawsze być gotowym do fizycznej pracy czy wysiłku czyli w dżinsy adidasy i sportową odzież. Obecnie jest moda na siłownię i młodzi ludzie korzystają z tego aby wzmocnić swoją fizyczną siłę.

Nie tylko mężczyźni korzystają z siłowni ale też kobiety. To najniższy poziom energii i świadomości. Gdy człowiek podnosi swoją samoświadomość, wówczas dostaje więcej energii fizycznej i potrzebuje mowy aby tę energię spożytkować. To poziom karmy werbalnej. Ubiera się jaskrawo, modnie i stylowo. Nosi różne długości włosów ale zawsze modnie uczesane. Zakłada na siebie różne ozdoby jak koraliki, szaliki czy pierścionki. Dużo nosi biżuterii i różnych dodatków do ubioru. Wyróżnia się z tłumu.

Są to ludzie, którzy pracują słowem jak nauczyciele, mówcy czy prawnicy. To karma werbalna mająca za zadanie przekazywać zdobytą wiedzę. Gdy świadomość jest jeszcze wyższa, wówczas człowiek wchodzi na poziom karmy mentalnej. Ubiera się stylem klasycznym czyli garnitur, garsonka lub strój służbowy w zależności od wykonywanej pracy. Odzież jest prosta, czysta, wyprasowana, porządna bez żadnych ozdób jak wisiorki czy pierścionki.

Taki człowiek zajmuje wyższe stanowiska służbowe jak: dyrektor, prezes czy menadżer. Pracuje umysłem i zarabia najwięcej pieniędzy. Człowiek z karmą fizyczną ciężko pracuje, a zarabia najmniej pieniędzy. Żałuje sobie wszystkiego, bo ma lęki, że mu na coś braknie z małych zasobów materialnych. Pośrodku są ludzie z karmą werbalną, którzy mają średnie dochody, bo przeważnie nie przywiązują do tego wagi.

Karma wpływa na los człowieka ale można ją uwolnić aby wejść na wyższy poziom świadomości i lepszego losu. Wszystko zależy od poziomu wiedzy i świadomości oraz przepracowanych emocji z ciała. S. Hawkins stworzył skalę z poziomami świadomości od 20 do 1000 jednostek. 20 to wina i upokorzenie, a 1000 to oświecenie czyli wytworzenie świetlistego ciała.

Warto odczytać swój poziom świadomości aby wiedzieć jak wznieść się w górę i pokonać niskie emocje jak: wstyd, poczucie winy, apatii, strachu i innych niskich wibracji. To nas uwalnia od ciężkiej pracy i niskiego poziomu życia. Przekroczenie progu odwagi daje nam wolność i możliwości dalszego rozwoju świadomości.

Ludzie z wysokim poziomem świadomości ponad 500 czyli miłość i pochwała istnienia bardzo niewiele pracują, a mają duże dochody. Światło i miłość są twórcze i stąd pochodzi samospełnienie. Warto rozwijać świadomość, bo to jest największy skarb jaki człowiek może zgromadzić na zawsze. Samoświadmość określa poziom życia człowieka i dostatek jaki ma.