sdc12744

 

 

 

Lekcja 290 w całości.

Moje obecne szczęście jest wszystkim co widzę./ Idea /

Jeśli nie przyglądam się temu, czego nie ma, moje obecne szczęście jest wszystkim co widzę. Moje oczy wreszcie otwierają się by widzieć. I chciałbym, by widzenie Chrystusowe stało się mym udziałem w tym ważnym dniu. To, co widzę bez korekcji dokonanej przez Boga wzrokiem, który wytworzyłem, jest zbyt przerażające i bolesne, aby to oglądać. Jednak nie chciałbym już ani chwili dłużej pozwalać, by mój umysł był oszukiwany przez wiarę, że sen, który wytworzyłem, jest prawdziwy. W tym dniu poszukuję mego szczęścia w teraźniejszości i nie oglądam się na nic innego, oprócz tego, czego szukam.

Z tym postanowieniem przybywam do Ciebie i proszę, by Twa siła mnie podtrzymywała, gdy będę zmierzał tylko do pełnienia Twojej Woli. Nie możesz mnie nie usłyszeć, Ojcze. To, o co proszę, już mi dałeś.

Jestem pewien, że ujrzę dziś swoje szczęście.

 

Następne  lekcje są związane  z rzeczywistym światem. Będziemy zgłębiać  jego znaczenie

  1. Czym jest Rzeczywisty Świat?

Rzeczywisty świat jest symbolem, podobnym do reszty symboli, jakie oferuje postrzeganie. Jednak przedstawia on sobą coś przeciwnego do tego, co wytworzyłeś. Twój świat jest oglądany przez oczy strachu i przynosi twemu umysłowi przerażające świadectwa. Rzeczywisty świat może być postrzegany tylko przez oczy, które błogosławi przebaczenie, zatem postrzegają one świat, gdzie przerażenie nie jest możliwe i nie można w nim odnaleźć świadectw strachu.

Rzeczywisty świat zawiera określony odpowiednik każdej nieszczęśliwej myśli, przejawiającej się w twym świecie; niezawodną korekcję obrazów strachu i dźwięków bitwy, które twój świat zawiera.

Rzeczywisty świat jawi się zupełnie inaczej, poprzez spokojne oczy i umysł, w którym mieszka pokój. Nie ma tam niczego oprócz odpoczynku. Nie ma tam krzyków bólu i nie słyszy się żalów, ponieważ niczego tam nie ma poza przebaczeniem. I widać wszędzie łagodność. Tylko pełne szczęścia obrazy i dźwięki mogą docierać do umysłu, który sobie przebaczył.

Czy takiemu umysłowi potrzebne są myśli o śmierci, ataku i mordzie? Co może on postrzegać w swym otoczeniu oprócz bezpieczeństwa, miłości i radości? Czy jest tam coś, co chciałoby wybrać dla siebie potępienie i czy jest tam coś, co chciałoby osądzać? Taki świat bierze się z pokoju wewnętrznego umysłu.

Żadne niebezpieczeństwo nie czyha w czymkolwiek, co on widzi, ponieważ jest on życzliwy i tylko na życzliwość spogląda.

Rzeczywisty świat symbolizuje to, że sen o grzechu i winie się zakończył i Syn Boży już dłużej nie śpi.

Jego czuwające oczy postrzegają niezawodnie odzwierciedlenie Miłości jego Ojca; przyrzeczenie, że jest on odkupiony. Rzeczywisty świat oznacza koniec czasu, ponieważ jego postrzeganie czyni czas bezużytecznym.

Czas nie jest teraz Duchowi Świętemu potrzebny, kiedy już wypełnił Jego cel. Teraz czeka On tylko jeszcze jedną chwilę dłużej na to, by Bóg podjął Swój końcowy krok i wtedy czas znika, a odchodząc zabiera ze sobą postrzeganie, pozostawiając tylko samą prawdę. Ta chwila jest naszym celem, ponieważ zawiera ona wspomnienie Boga. I gdy patrzymy na świat, któremu przebaczono, to właśnie On woła do nas i przybywa aby zabrać nas do domu, przypominając nam naszą Tożsamość, którą nasze przebaczenie nam przywróciło.

Zapraszam na Kurs Cudów przez Skype o godzinie 19, po uprzednim uzgodnieniu terminu. Da ci ta wiedza wgląd w działanie matrixa, którego nie jesteś świadomy. Możesz z własnej woli wyjść na wolność i żyć po swojemu.