To samoświadomość wynikająca z doświadczeń. Mądrość to stan boskości w człowieku, ponieważ Bóg jest czystą mądrością czyli samoświadomością. Jesteśmy jak fale na oceanie mądrości i możemy czerpać zasoby z tej ogromnej wiedzy. Najpierw się uczymy od innych, potem uczymy się na innych i wreszcie uczymy się na swoich własnych doświadczeniach.

Te trzy etapy nauki prowadzą do samoświadomości. Wiedza zdobywana od innych jest szybko zapominana. Natomiast własne doświadczenia i odkryta mądrość zostają na stałe w umyśle człowieka, nawet po śmierci ciała. Wiedza książkowa umiera wraz ze śmiercią ciała i nie pozostaje nic, co może przetrwać.

Czy warto się uczyć aby powiększać intelekt?
Intelekt prowadzi do zaśmiecania umysłu, który trzeba kiedyś opróżnić aby wlać inną wiedzę ze stanu samoświadomości. Nadmierna nauka prowadzi do nadymania ego osobowości i nie ma to nic wspólnego z inteligencją. Inteligencja to rozpoznana mądrość, wynikająca z uświadomienia sobie tego, co ważne w doświadczeniu.

Aby zdobywać mądrość potrzebne są pragnienia, których zabraniają religie. Człowiek mądry wychodzi z ograniczeń religijnych i żyje w wolności. Tylko człowiek wolny może mieć marzenia i pragnienia, które pochodzą z głębi oceanu mądrości. To sam Bóg podpowiada poprzez intuicję, czego chce doświadczać w ludzkim ciele.

Głos intuicji jest bardzo ważny, gdyż to jest kontakt z Bogiem. Wystarczy ten głos odczuć aby komunikacja miała miejsce. Komunikuje się tylko światło w nas i dlatego ważne jest aby nauczyć się wytwarzać to światło w ciele. Tym światłem posługujemy się po śmierci ciała fizycznego, które prowadzi nas do świetlistych przestrzeni. Bez tego światła świadomości, dusza nie wie kim jest i co ma ze sobą zrobić.

To zagubione dusze, które błądzą dziesiątki lat po swojej śmierci. Mam własne doświadczenia na ten temat, gdyż odprowadzam takie dusze i rozmawiam z nimi dlaczego tak robią, opętując członka rodziny. Odpowiedzi są wręcz dziecinne, jakby nie miały rozumu. Tych dusz jest obecnie coraz więcej, gdyż światło zostało zastąpione przez TV, komórki, komputery i inne gadżety sprzętu, służącego do sztucznej komunikacji.

Człowiek stał się bardziej maszyną niż żywym człowiekiem, zdolnym odbierać bodźce ze wszystkich stron. Człowiek mądry pozbywa się sztucznej komunikacji i ogranicza do minimum kontakt, przez komunikatory. Żywy człowiek z drugim żywym człowiekiem, odbiera świat zmysłowy i czuje pragnienia, które się pojawiają. Może je realizować wspólnie w parze czy w rodzinie aby powiększać samoświadomość ziemi i ludzi żyjących na niej.

Tym sposobem wzrasta świadomość kosmiczna. Rodzą się Mistrzowie Nowej Energii, którzy korzystają z zasobów światła w kosmosie, tworząc Nową Ziemię ludzi samoświadomych czyli mądrych. Kiedy człowiek poczuje swój rdzeń „Ja Jestem”, wówczas może sterować swoim życiem, poprzez tworzenie celów wynikających z pragnień. W ten sposób zdobywa coraz więcej doświadczeń i tym samym mądrości.

Kobiety potrzebują wiedzy i dlatego teraz usilnie się uczą wszystkiego; uczestniczą w kursach czy warsztatach rozwoju duchowego, ale nie wytwarzają w pełni własnej mądrości, gdyż jest to wiedza innych. Mężczyźni natomiast rzadko uczą się na warsztatach, gdyż ich logiczny umysł potrzebuje mieć własne doświadczenia a nie obce. Męski umysł chce zrozumieć, a nie wyklepać na pamięć. W ten sposób generuje własną mądrość, którą może przekazać dalej.

Głupotą natomiast jest żyć bez mądrości, bez marzeń i pragnień. To strata życia prowadząca do upadku człowieczeństwa. Mądrością jest żyć pragnieniami, które rozwijają inteligencję, poprzez zdobywanie samowiedzy z obserwacji życia. Zwiedzanie innych krajów, poznawanie wielu ludzi, odkrywanie tajemnic istnienia i życia w parze, rozwija mądrość.

Ja Jestem czyli Bóg we mnie działa i powiększa kosmiczną świadomość. Jestem po to, aby mądrość zwyciężyła nad głupotą, szaleństwem ego i świata ignorancji prawdy. Z martwych wstanie umysłu ignorującego do doświadczającego. Ukrzyżowanie zamieniam na zmartwychwstanie. Intelekt na inteligencję i mądrość własnych pragnień.

Jeśli czujesz, że to jest też twoja droga, przyłącz się do mądrości świata i poszerzaj samoświadomość, poprzez obecność w śpiącej rodzinie, aby oni mogli też dołączyć do przemian światowej inteligencji „Ja Jestem”.