Jest tym samym pomostem co łączy dwie półkule mózgu. W szczelinie kory mózgowej znajduje się spoidło wielkie w którym zachodzą procesy łączenia sygnałów prawej i lewej półkuli. Nieprawidłowe funkcjonowanie spoidła wielkiego tworzy u dzieci dysleksję.

Jeśli działa tylko jedna połowa mózgu, to myślenie jest jedno-półkulowe. Takich ludzi nazywamy potocznie „półgłówkami”. Są też biedakami, mimo zamożności. Mózg jest głównym organem dowodzenia w człowieku na wszystkich poziomach istnienia. To najważniejszy organ. Bez niego człowiek nie ma wartości człowieczej.

Nie zdajemy sobie może sprawy jak ważny jest temat połączenia świata ducha i materii w sobie samym. To główna droga dojścia do Boga.

Działając tylko z lewej półkuli, mamy możliwość zasiać ziarno na wiosnę ale nie zebrać plonów jesienią. Żyjąc prawą półkulą nie siejemy i nie zbieramy plonów. Wówczas żyjemy jako miernota wśród przeciętności lub otrzymujemy jałmużnę na przeżycie dnia.

Wiosna i jesień odzwierciedla stan skrajności bytu. Najważniejsze jest jednak lato, pośrodku skrajności. Bez ciepła i deszczu nie będzie wzrostu dla roślin. Wzrost, to akt twórczy. W przyrodzie to MOST, który łączy zasiew ze zbiorem. To spełnienie w jedności.

Ludzie uwikłani tylko w świat materii ciągle pracują a nie zbierają. Zawsze są gotowi do pracy. Choć są często niezwykle bogaci, jednak ich ubiór stale jest roboczy i nastawiony na pracę. Ludzie tzw. duchowni ubierają się zawsze odświętnie. Materia ich nie interesuje.

Człowiek zrównoważony wie kiedy i jak się ubrać. Zawsze dba o estetykę własną i swojego otoczenia. Wszystko dla niego ma swoje odpowiednie miejsce. Wie, że śmieci powinny być na śmietniku a nie w piwnicy. Szanuje niedzielę i uważa, że ciału należy się odpoczynek. Pracuje zarówno fizycznie jak i mentalnie. Książka i łopata nie są dla niego obce. Umie się nimi posługiwać.

Ten typowy obraz zachowań, wskazuje na jakoś połączenia między półkulami mózgu, co projektuje się na życie i otoczenie. Most łączący dwa brzegi jest niezwykle istotny. Bez tego połączenia nie ma możliwości poznania całości życia i bycia na ziemi. Brakuje powiązania ducha z materią. Jest materia bez ducha a duch w obłokach.

W obecnych czasach jest słuszna moda na budowę okazałych mostów, łączących nie tylko brzegi rzek, ale i drogi. Odzwierciedlają one ludzkie połączenia między półkulami. Jeden z największych mostów w Polsce jest we Wrocławiu na Odrze – Millenium. Przeraża swoją potęgą i hukiem pojazdów mechanicznych.

Nie o taki most chodzi w naszym mózgu. Cisza pozwala dostrzec piękno płynącej pod mostem rzeki oraz otaczający krajobraz z podwyższonej wysokości. Z góry widać zawsze całość a nie tylko wycinek całości.

Co zadzieje się w naszym życiu, kiedy zbudujemy w swoim mózgu pomost między półkulami?

Zostaniemy zsynchronizowani! Ogląd życia będzie całościowy. Nastąpi odpowiedni czas siewu i zbiorów. Czas odpoczynku oraz twórczości.

Wytwor–ność, to korzystanie z własnej twórczej pracy. Nie musi być to koniecznie praca fizyczna, choć ona też potrzebna dla fizycznej tężyzny. Na niskim poziomie rozwoju zawsze podstawą jest fizyczna praca. Im wyżej wchodzimy na szczeble rozwoju osobistego, tym lżejszą mamy pracę i łatwiejszą.

Wytworność, to wysoki poziom myśli, który wzbudza chęć otaczania się zewsząd luksusem. Takiemu bogactwu poddają się ludzie autentycznie bogaci z synchronizowanymi półkulami mózgu. Znają swoją wartość i rzeczy ich otaczających. Otwarta czakra ich serc, przynosi korzyści im i innym ludziom. Żyją zarówno dla siebie jak i dla innych. Potrafią się uczciwie dzielić wspólnym biznesem.

Najważniejszą rzeczą dla nas ludzi jest zbudowanie pomostu łączącego przysadkę z szyszynką z którego widać inny świat, postrzegany jednym okiem. To odbiór ukrytej PRAWDY we wszystkim.

Już czas aby zbudować cichy most wewnątrz własnego mózgu i oglądać świat jedności. Odkrywać ukrytą prawdę.
Wytworność jest przynależna każdemu z nas, kto po nią sięgnie, budując żywy pomost między półkulami. Niech znikną podziały społeczne, religijne i duchowe. Pochodzimy z jednego Źródła, które nas jednoczy. To zadanie specjalne dla nas na czas wielkiej transformacji w 2012 roku.

Żywy, cichy most łączy świat ducha i materii, dając wytworne i dostatnie życie. Tylko człowiek miłujący piękno, jest w stanie tworzyć za pomocą myśli. Czystość, tworzenie oraz boga-ctwo, pochodzą od Stwórcy i są miarą człowieka na podobieństwo Boga.