Bolesne emocje są dzwonkiem alarmowym, który przypomina ci, że czas się zatrzymać i rozpoznać to, co czujesz. Doświadczenie danej emocji jest bardzo ważne, gdyż pozwala ci zajrzeć w siebie i przetransformować tą część ciebie, która sprawia ból.

Inni ludzie w bardzo prosty sposób, odzwierciedlają nasze schowane głęboko emocje. Są dla nas zwierciadłem duszy. Ujawniają wnętrze emocjonalne. Osądzanie ich zwiększa nasz problem i nie pozwala zniknąć bolesnej emocji. Dochodzi wówczas do zwiększonego doświadczenia danej emocji, celem uświadomienia nam, że problem istnieje w nas a nie w innych. Oni są tylko aktorami na scenie naszego życia.

Tych aktorów jest bardzo dużo, gdyż każdy z nich gra inną rolę. Nasz wróg jest naszym najlepszym przyjacielem. Gra często najbardziej przykrą rolę, aby nam pokazać, co jest w nas do uzdrowienia, ponosząc za to konsekwencje. Tak tworzy się wspólny łańcuch ludzi uwikłanych karmicznie.

Każdy organ w ciele człowieka jest związany z innym rodzajem emocji. Wszyscy ludzie świata mają podobne organy w ciele i te same związane z nimi emocje. Przeżywają podobne problemy. Łatwo je rozpoznać.

Oto przykłady jak to działa:

Osoba pełna pychy, zawsze będzie spotykać partnerów w związkach, którzy ją poniżają i wykorzystują. Pycha i wstyd jest tą samą emocją, tylko na przeciwnych biegunach ( + i – ). Poniżenie przesuwa pychę na biegun „wstyd”. Znika pycha ale wchodzi na to miejsce wstyd.

Jeśli wcześniej rozpoznamy własną pychę, co jest niezmiernie trudne i dlatego inni muszą nam ją pokazać, to możemy przy pomocy świadomości ją transformować w pokorę, zamiast spychać w koło karmy. Pokora jest aktem transformacji pychy i wstydu. Kończy łańcuch doświadczeń karmicznych związanych z biegunowością świata na poziomie tych dwu emocji. Zwierciadła i aktorzy tych emocji usuwają się z naszego życia.

Wszystkie emocje wypływają z braku równowagi energii w organach wewnętrznych. Jeśli występuje dysharmonia między sercem a jelitami i nadmiar w ogólnej energetyce tych energii w stosunku do całego ciała, to wystąpi problem pychy, poniżenia i wstydu. Zawziętość w trzymaniu się tych emocji i osądzaniu innych, że nam to pokazują, nawarstwia problem.

Każdy z nas posiada serce oraz jelita i dlatego wszyscy mają do przetransformowania pychę i wstyd. Dla mnie osobiście były to pierwsze bardzo bolesne doświadczenia życiowe, przez które przechodziłam, nie rozumiejąc o co chodzi. Zrozumienie mojej osobistej karmy, pozwoliło odejść aktorom ze sceny mojego życia. Wiedza poprzednich wcieleń pozwoliła mi rozpoznać problem teatru życia i aktorów grających odpowiednie dla mnie role. Tak rodzi się pokora.

Inna emocja to złość i gniew, związane z woreczkiem żółciowym i wątrobą. Dysharmonia energii na tych organach i w ciele, tworzy gniewnych ludzi. Są to zazwyczaj młodzi gniewni lub dorośli na etapie rozwoju dziecka ( zatrzymani na pierwszym poziomie). Spotykamy wówczas samych gniewnych i złych ludzi lub atakujące ze złością zwierzęta.

Jest to wskazówka, aby zająć się tymi emocjami i je przetransformować. Organy w ciele muszą zostać oczyszczone, szczególnie wątroba i woreczek żółciowy. Wycięcie woreczka mija się z celem, gdyż emocja się powiększy i utrudni transformację złości. Kamienie świadczą o totalnym zastoju w rozwoju osobistym człowieka.

Te dwie emocje odpowiadają żywiole wiatru i dają naszemu ciału wszelki ruch. Jest to dziecięca energia i powinna w czasie dorastania ulegać zmianie. Człowiek oporny przed zmianami, woli ją wyżywać w postaci ruchu ( długie i ciągłe spacery, czynny sport, biegi). Zastój prowadzi do zdziecinnienia. Człowiek staje się bezwolny. Życie daje znać, że człowiek nie zrobił żadnego ruchu w swoim rozwoju.

Transformacja i harmonia tych emocji prowadzi do oryginalności i wszelkich nowości. Życie zaczyna przybierać coraz szybszy bieg we własnym rozwoju. Człowiek staje się niezwykle ruchliwy i żywotny. Nie niszczy siebie a tworzy coraz ciekawsze rzeczy. Jest wspaniałym partnerem dla innych i twórcą dla siebie.

Jak się przeprogramować?

Należy bardzo uważnie przyglądać się sobie i sytuacjom, które się nam przydarzają a zwłaszcza ludziom stojącym na naszej drodze. To sygnały alarmowe, że należy coś w sobie zmienić. Podjąć słuszną pracę nad sobą. Transformować daną emocję w coś lepszego i wartościowego.

Gniew czy pycha nie mają wartości. Nie można się nimi dzielić z innymi. Człowiek obrasta w EGO i zostaje sam. Pokora czy oryginalność łączy ludzi i tworzy wspólnoty o tych samych energiach. W obecnym czasie następuje bardzo szybki zwrot od kierunku rozpadu do kierunku tworzenia wspólnot we wszystkich dziedzinach życia.

Łączą się ze sobą państwa i społeczności. Tworzone są międzynarodowe wspólnoty ludzi pracujących w tym samym systemie. Powstają MLM, jako nowoczesne sposoby pracy.

Coraz więcej ludzi pragnie żyć w szczęściu i dobrobycie. Chce współpracować z innymi o podobnych cechach osobowości. Człowiek świadomy szuka szczęśliwych związków a nie zwierciadeł swych niskich emocji.

Każdy z nas jednak jest odpowiedzialny za swoje wybory i ponosi konsekwencje jakie one tworzą. Warto poznać siebie aby uniknąć przykrych i bolesnych życiowych doświadczeń, które sami programujemy. Bądźmy jednością nadającą na tych samych falach radości.

Wiedza jest potężnym narzędziem, gdyż odżywia i poszerza mózg, jako główny organ zarządzający wszystkim, co nam potrzeba. Od naszej samoświadomości zależy nasze życie i wszystko, co nam się przydarza. Mamy kolosalny wpływ na jakość swojego życia oraz istnienia globalnego.

W mojej książce pt: Symfonia Przebudzenia, są przedstawione w postaci kolorowych diagramów wszystkie emocje w ciele, w powiązaniu z żywiołami, energiami i myślami. Warto w ten prosty sposób poprzez książkę, mieć wiedzę i wgląd w nasze ciało oraz umysł, aby móc rozpoznać siebie.

W następnych odcinakach opiszę inne emocje związane z dalszymi organami ciała.