Gdy wierzysz swemu ego, to ono kiedyś cię wyprowadzi w pole, bo zawsze tak robi. Nie ma ono pomysłu na szczęśliwe życie. Wierzy, że otaczanie się przedmiotami materialnymi, daje mu moc. To droga  donikąd. Kiedy połączysz umysł z duchem, to popłynie potężna energia MOCY. To Źródło wszechświata i nic tej mocy zatrzymać nie zdoła, podobnie jak bieg potężnej rzeki.

Źródło ma taką potężną MOC, że jeśli pozwolisz przebije się przez mały umysł ego i dotrze do ciała, które zmusi do posłuszeństwa przekazom z ducha. Duch jako zarządzający Istotą, jest w stanie poruszyć wszystko, co wydaje się nie do ruszenia. Wielkie budowle ulegają ruinie, wielkie mury są niszczone, systemy polityczne upadają, religie się przekształcają. Wszystko to ulega przemianie.

Nic w świecie materii nie może być trwałe. W świecie Ducha wszystko jest trwałe i niezmienne. Pozwól tylko przepłynąć tej Mocy przez ciebie, a uzyskasz wszystko co najlepsze czyli: zdrowie; cudowny związek i dostatek w świecie materii. Bawisz się wówczas życiem, bo pozbyłeś się strachu przed stratą. W świecie Ducha straty nie istnieją.

Jedno jest zastępowane drugim i to coraz lepszym. Jak fenix odradzasz się z popiołów, tego co już ci nie służy. Poddanie się tej zasadzie Źródła, jest motorem życia, na coraz wyższych poziomach. Będąc pod nadzorem ego – osobowości, ciągle potrzebujesz wsparcia, a to od najbliższych, a to od państwa, aż wreszcie od Rady Galaktycznej, która ma uratować świat od zagłady. Śmieszne czy prawdziwe?

Będąc połączonym z Duchem Wszechświata nie potrzebujesz innego już zasilania. Masz wszystko z jednego Źródła. Moc jest w Tobie i mnie, tylko należy ją przyjąć z miłością i wdzięcznością. To źródło niewyczerpanej energii, która płynie bezprzewodowo i do każdego gotowego na jej przyjęcie.