Pełne kwiatów i ziół dla zdrowia i urody człowieka, rozprzestrzeniają się wszędzie gdzie wzrok sięga. Zadziwiający jest rdest ptasi, który po żniwach rozkwita przy drogach. To niskie płożące po ziemi ziele, tworzy dywany aby ludzka stopa mogła wygodnie i bezpiecznie po nich stąpać. Maleńkie białe utkane w łodygach kwiatki, chcą powiedzieć, że tylko pokora jest piękna i usłużna. Podobnie rośnie macierz – anka ze swoimi fioletowymi kwiatkami, płożąca się wśród trawy. To niezwykle pachnące ziele dodaje aromatu herbatce ziołowej. Jest jak macierz z której wszystko pochodzi. Fiolet to podstawowy kolor wśród energii żeńskiej yin. Fiolet jest kolorem uzdrawiającym wszystkie choroby. Wprowadza równowagę do ciała i daje spokój ducha. Jak kochająca matka uspakaja wszelkie burze w domu.
Wiele kwiatów rośnie na wysokiej łodydze aby swą wielkość pokazać. Natomiast rdest czy macierzanka, rozpościerają się po ziemi, tworząc naturalne kwiatowe dywany. Picie naparów z tych ziół, uczy pokory i uspokaja skołowany umysł współczesnego człowieka, żyjącego w chaosie tego świata.
Tyle kwiatów było tego lata. Pszczoły robotnice zebrały nektar do swoich uli, aby służyły człowiekowi w zimowe dni, kiedy słońca i ciepła brakuje. Zioła zebrane latem w słoneczne dni i wysuszone w cieniu aby zachować swą wartość, dobrze służą zdrowiu człowieka. Dają ciepło słońca zatrzymane w kwiatach i wiele witamin potrzebnych dla organizmu w okresie zimy.
Pola latem tworzą przepiękne dywany kolorowych kwiatów, które zmieniają się co kilka dni. Z żółci przechodzą w fiolet a potem w czerwień maków, aby złotym łanem pszenicy i żyta zakończyć kolorowy taniec przyrody. Jakże piękne są latem polne ogrody i ptaki śpiewające w górze, zadowolone z ciepła i dostatku pożywienia. Lato ożywia całą przyrodę i człowieka.
Trudno jest przebywać w domach, gdy tak pięknie jest na łąkach i polach. Rzeka dodaje uroku i zaprasza chętnych do kąpieli w ciepłej wodzie. Lato, to wszystko w powiększeniu, gdyż energia ciepła i żaru zawsze się rozprzestrzenia na zewnątrz, zwiększając tym objętość. To samo zjawisko zachodzi w ciele, kiedy następuje zbyt duży wzrost energii ciepła i upału w strukturze organizmu.
My sami mamy wiele marzeń aby podróżować do innych krajów i zwiedzać ich przestrzenie. Im więcej w nas energii ciepła z której między innymi zbudowane jest nasze ciało eteryczne, tym większa w nas potrzeba rozprzestrzeniania się i przebywania coraz dalej od miejsca zamieszkania. Już nie wystarczą nam przydomowe ogródki czy okoliczne krajobrazy, lecz chcemy zwiedzać coraz to inne ogrody świata.
Lata obecne są zdominowane przez energię ekspansji czyli ciepło lata i dlatego ludzkość rozprzestrzenia się we wszystkich możliwych kierunkach. Otyłość, która dotyka coraz większej ilości ludzi jest dowodem na wzrost energii ciepła i żaru w organizmach. Wystarczy przetransformować tę energię na wyższą i problem ekspansji zniknie. Zioła o których wspomniałam wyżej, są bardzo pomocne aby zatrzymać rozprzestrzenianie się. Człowiek tym samym ucieka od siebie, od swoich korzeni. Wzrasta pycha a ego króluje.
Ekspansja zawsze musi dojść do punktu krytycznego, po czym nastąpi kolaps energii. Będzie to powrót do siebie, do swoich źródeł, zamiast ucieczki od siebie. Otyłość zniknie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Pycha zamieni się w pokorę a ludzie poznają siebie i wzrośnie wewnętrzna mądrość oparta na intuicji.
Ogrody świata będą się nudzić i człowiek będzie szukał przyjemności oka w najbliższej okolicy. Dostrzeże piękno natury tam, gdzie kiedyś spojrzeć nie chciał.