Doszliśmy jako ludzkość do granicy szaleństwa ego, które przekroczyć już się nie da. Potrzebny jest zwrot w inną stronę, a mianowicie w stronę ducha i odwrót od materii. Nie może być to gwałtowny ruch, lecz powolna zamiana energii materialnej, jako mocno skupionej na sobie – na duchową czyli rozrzedzoną i zjednoczoną z innymi. To proces topienia lodów w swoim ciele i zamiana na parę wodną.

Ludzkość zagubiła się w pędzie materialnym uważając, że ciało i przedmioty jej służące są najważniejsze. Całkowicie odsunięto świat duchowy, który jest nadrzędny do materii. Samym światem duchowym nie jest dobrze żyć, gdyż jesteśmy tu na ziemi i potrzebujemy doświadczać życia w materii aby odkrywać ducha.

Są ludzie, którzy potrafią zharmonizować te dwa światy ale są też tacy, którzy odrzucają jeden lub drugi biegun. Zawsze będzie to przegięcie i brak równowagi biegunów. Zrównoważona energia jest przyczyną powstawania nowego świata, o którym tak wiele się mówi.

Obecnie panuje totalny chaos we wszystkim aby odnowić upadające struktury. W tym chaosie łatwo się zagubić, ponieważ jest wielu fałszywych proroków po obu stronach biegunów, którzy głoszą szczytne idee ale sami sobą tego nie reprezentują. Zagubieni ludzie wpadają w sidła oszustów, bo nie posiadają wiedzy i rozpoznania prawdy oraz fałszu. Prawda pochodzi z ducha, a fałsz od ego struktur matrixa.

Prawda dana jest każdemu, kto jest twórcą, bo ma połączenie ze Źródłem życia. Odtwarzanie czyjejś prawdy jest zakłamaniem i przyswajaniem sobie cudzej wiedzy, nie zawsze zgodnej z prawdą. Tym posługują się wszystkie religie i dlatego są zakłamane. Człowiek podłączony do Źródła otrzymuje przekazy bezpośrednio i daje innym w tu i teraz. Odtwarzacze nie mają połączenia ze Źródłem, dlatego korzystają z cudzych przekazów.

Jeśli terapeuta jest odtwarzaczem, to czyni szkodę swoim klientom. Każdy człowiek jest inny i potrzebuje osobistej terapii, opartej na własnych doświadczeniach aby się czegoś nauczyć. Jesteśmy tu po to, aby podnosić świadomość na własnych doświadczeniach życia i wyzwaniach. Tylko automaty i maszyny działają zgodnie z powtarzanym programem. Żywy człowiek potrzebuje osobistej terapii zgodnie z przeznaczeniem jego duszy.

Reset dotyczy każdej dziedziny życia, która doprowadziła do skrzywienia praw natury. Już czas zrobić porządek ze swoim własnym życiem i uzdrowić planetę na której żyjemy. To proces odnowy i budowy innych struktur społecznych i osobistych relacji, opartych na prawdziwej miłości.