Bez mądrości nie ma pięknej miłości. Schodzi ona do poziomu narcyza, który kompletnie nie wie, co to są uczucia. Jest zupełnie tego doświadczenia pozbawiony. Strach i lęk prowadzą ludzi do świata narcystycznego, gdzie wszystko postrzega się jako przedmioty, łącznie z najbliższymi. Można ich sprzedawać, kupować, jak to czynią przestępcy kryminalni, bo otrzymują za to duże pieniądze. Handel dziećmi wychodzi na jaw z kręgów władzy politycznej i religijnej. To upadek człowieka do najniższych poziomów bez-świadomości.

Świadomość jest światłem, które powstaje z połączenia przeciwnych biegunów. To połączenie jest znane, jako miłość. To punkt „O”. Gdy człowiek jest w stanie zaakceptować wszystko, co widzi wokół siebie, bez osądów, wówczas wytwarza miłość. To spojrzenie z miłością na ludzi nieświadomych czyli śpiących. To bardzo trudny proces łączenia biegunów, do którego dochodzą nieliczni. Do tego potrzebna jest wielka mądrość aby zrozumieć życie w różnych aspektach przejawienia. Mądrość bierze się z doświadczenia wielu różnych sytuacji życiowych. Tego nie można się nauczyć, jedynie doświadczać.

Na naszych oczach zawala się świat 3D, który doszedł do największych skrajności, jaki umysł był w stanie sobie zaprogramować! Stworzono świat totalnego zniewolenia, wykorzystywania innych ludzi do różnych celów oraz znęcania się nad zwierzętami w masowej produkcji. Świat woła o pomstę do Nieba. Tak dłużej być nie może!

Zabrakło w ludziach miłości a wraz z nią mądrości. Ludzkość pogubiła się w pędzie za pieniądzem i fałszywymi przyjemnościami życia. Taki świat musi być zniszczony. Na miejsce tego świata 3D buduje się Nowa Ziemia 5D. W świecie 4 D czyli w mentalu trwa wojna na słowa. Dla człowieka świadomego ( mądrego) kierunek drogi jest bardzo prosty. Inni, których jest większość tego nie widzą i podążają w kierunku zagłady. Widzenie zależy od światła. Jeśli tego nie widzisz, to brakuje ci światła. Ciemność nie może widzieć!

Mądra miłość prowadzi po cichu w kierunku budowania Nowej Ziemi. To ona wyznacza cele i pomaga je osiągnąć. Świat Nowej Ziemi jest oparty na miłości. Żadna Istota, która jej nie posiada nie może wejść do Nowego Świata. To jest miejsce życia dla dobrych ludzi, którzy każdego postrzegają przez serce i czują radość ze spotkania.

Budujmy Nowy Świat na innych zasadach niż te, które panują na starej ziemi. Łączmy się w grupy wsparcia aby wspólnie rozniecać z siebie światło i wspomagać innych w ich przebudzeniu. Mądrość serca niech wszystkich ludzi Dobrej Woli prowadzi do wyzwolenia z okupantów ciemności, z ucisku tej planety. Światło zwycięża każdą ciemność, tylko potrzeba ją generować w sercu i wysyłać w przestrzeń.