Zmianie podlegają pory roku, lata życia i wszystko co nas otacza, tańczy według pewnego schematu. Wszystko ma początek, rozkwit, działanie i koniec cyklu. To swoisty taniec życia, który nie ma końca. Każdy etap tego cyklu jest właściwy, gdyż zachodzi w odpowiednim czasie.

Czas liniowy określa dany etap cyklu, który zachodzi podczas wędrówki po ziemi. Człowiek poprzez doświadczenie, uczy się życia, a tym samym rozwija swoją świadomość. Człowiek, który stoi w miejscu, opiera się doświadczeniu i zwija swoją świadomość. Tak zachowują się przeważnie ludzie dążący ku śmierci.

Gdy istota się rozwija idzie w kierunku życia. Jest spragniona ciągłych nowości, poznawania swojej osoby, wszechświata i praw rządzących matrixem. To jest rozwojowe i bardzo mocno poszerza świadomość istoty.

Są też ludzie, którzy robią ciągle to samo, czyli filozofują, analizują i mędrkują. Pracują bardzo wiele ale bez wymiernych korzyści. To jest kręcenie się w koło. Swoisty zawrót głowy, który prowadzi do pomieszania zmysłów. Taka karuzela życia.

Taniec polega na ciągłej zmianie, na wymyślaniu nowych ruchów i doświadczaniu kolejnych emocji czy uczuć. Wszystko co nowe, popycha do przodu. Natomiast stare zatrzymuje, co w konsekwencji prowadzi do samozniszczenia.

Obecne czasy jasno nam to pokazują, chociażby na poziomie pogody w porach roku. Pogoda obecnie na ziemi jest mało przewidywalna, gdyż występują takie anomalia, że trudno spodziewać się reguły. To oznacza, że człowiek też ma być nieprzewidywalny. Ma żyć „tu i teraz”. Pogodzić się z każdą chwilą dnia, która przychodzi.

Sztywne plany zazwyczaj zawodzą, bo życie płynie jak rzeka. Nie ma stabilności. Przystosowanie się do płynącego nurtu, jest zgodą na wszelkie doświadczenia. To rozwija świadomość. To ona jest największym skarbem wszechświata, gdyż jest wieczna. Nie zanika nawet po śmierci ciała.

Czy dbamy o swój zasób świadomości?
Raczej rzadko! Ludzie bardziej cenią sobie dobra materialne, niż duchowe. Od wielu tysięcy lat ludzkość zatrzymała się na poziomie 3-5% świadomości. Ostatnio ten wskaźnik ma tendencję wzrostową i niektórzy osiągają około 10%. Istoty uzależnione od narkotyków i alkoholu, mają tendencję spadkową, nawet do 2%.

W ostatnich latach a zwłaszcza od 2012 roku, bardzo wielu ludzi uzależnionych odchodzi, gdyż ich niska świadomość obniża potencjał rozwojowy planety. Jest to kierunek samozniszczenia. Zauważmy, że zwierzęta nie mają żadnych uzależnień i zawsze idą do przodu, powiększając znacznie swój rozwój.

Bardzo pięknie żyje się w poszerzonej świadomości, gdyż znikają kolejne lęki, a życie staje się zabawą. Każdy z nas dobrze wie, czym w rodzinie jest człowiek uzależniony. Wówczas cała rodzina jest chora i cierpiąca.

Termometr świadomości wskazuje w którym kierunku człowiek zdąża. Wzrost – to ciepło, radość i zabawa. W radości rodzą się dobre i przyjemne dla człowieka wydarzenia. Taniec jest związany z zabawą i radością oraz śmiechem. Jeśli lubisz taniec, to idziesz w kierunku wzrostu.

Jeśli twoją ideą jest specjalizacja – to kręcisz się w kółko. Jeśli jesteś uzależniony – to żyjesz w lęku i się kurczysz, umierasz. To proste zasady, które określają gdzie podążasz. Zawsze masz moc zmiany swojego życia i możesz zmienić kierunek. Twoje decyzje szanuje cały kosmos i Źródło, pomagając ci doświadczać tego, czego pragniesz.

Życie to radość, to taniec i zabawa. Są różne rodzaje zabawy, które warto poznać. Można bawić się tańcem, seksem czy energiami. Wszystko jest dostępne i każde z nich daje nowe wrażenia, poprzez ciało. Gdy odrzucisz ciało, to nie dosięgniesz wielu doświadczeń płynących z niego. Tym samym zatrzymasz swój rozwój świadomości.

Ciało posiada niesamowitą wiedzę w komórkach i podświadomym umyśle. Jest to największy dla każdego bank informacji. Stąd możemy czerpać wiedzę, która jest potrzebna do życia. Poznanie swoich własnych zasobów, jest bardzo ważne, gdyż pozwala kierować swoim życiem, według potrzeb.

Gdy jest doskonała zgodność między umysłem świadomym i podświadomym, wówczas życie płynie w sposób harmonijny. Wszystko wydarza się na wyciągnięcie ręki. W przypadku konfliktu życie staje się ciężarem i udręką, gdyż człowiek zmaga się z tym, co nieznane w jego podświadomości.

Odkrycie nieznanego, jest wyzwoleniem z cierpienia. Źródło życia daje nam możliwość bycia w radości, miłości, śmiechu i obfitości. Kto podąża do Źródła, otrzymuje wsparcie i życie płynie w harmonijnym rytmie.

Na Nowy Rok życzę wszystkim czytelnikom, aby Wasze życie stało się tańcem energii i radością doświadczeń w wielu różnych płaszczyznach odbioru.