Powstań jako martwa istota do życia w Prawdzie i żyj światłem, a nie ciemnością. Ciemność jest martwa. Ona niczego nie tworzy, jedynie może odtwarzać. Symbol zmartwychwstania mówi o zmianie drogi życiowej z martwej, ciemnej ścieżki, opartej na strachu do jasnej i świetlistej.

Jezus po zmartwychwstaniu był nie podobny do siebie, sprzed ukrzyżowania. Nawet najbliżsi go nie poznawali. Taka jest wielka przemiana, gdy człowiek zaczyna żyć w świetle. W ciemności tworzą się jedynie koszmary na bazie emocji strachu. Ciemność to strach. Im więcej ktoś ma ciemności, tym większe koszmarów stają na jego drodze. To wytwór wyobraźni.

Wszechświat jest myślą, tak podaje Prawo Mentalizmu i wszystko jest tworzone z myśli. W zależności od bazy myśli czyli strachu lub miłości, powstaje odpowiednia rzeczywistość. Światło to życie i radość istnienia. Strach jest niszczący życie. Powstają formy iluzji, które tworzą koszmary jak: wypadki, ciężkie choroby i braki wszystkiego. Ciemność to tylko brak światła, a co za tym idzie powstają wszystkie braki.

Wystarczy to zrozumieć, usunąć stare programy, zapisane w podświadomości jako dawne myśli własne i całego rodu. Wówczas na to miejsce wpływa światło i człowiek z martwych powstaje. Zaczyna stwarzać lepszy świat dla siebie i otoczenia. O takim zmartwychwstaniu jest napisane w biblii i warto o tym wiedzieć.

Ludzie tworzą wiele teorie na temat przeszłości i każda z nich jest inna. Tworzone są na bazie swoich własnych przekonań i zdobytej wiedzy. W ciemności nie istnieje nic prawdziwego, choćby teoria była najlepsza. To tylko iluzja Matrixa powtarzana przez wielu mówców i okraszona własnym postrzeganiem.

Tak się zabawiamy w tym świecie bajki i tworzymy koszmary lub cudowne życie. Przebudzenie to z martwych powstanie umysłu do życia w Prawdzie. Wszystko zależy od bazy jaką dany człowiek posiada w umyśle. Podobnie jak od zasobów bankowych zależy jego poziom życia. Baza to poziom świadomości danego człowieka i zasób światła.