Jest decyzją, którą podejmujesz razem z ciałem, że nie bawisz się dalej w tę grę. To moment przełączenia z podziału troistej natury: ciało, umysł, duch; na zjednoczenie trzech oddzielnych części: ciało+ umysł+ duch. To takie proste aby za pomocą iskry, zapalić inny stan świadomości i żyć tak samo ale już w połączeniu, a nie rozdzieleniu.

Dzielenie siebie na części w 3D powoduje, że ciało robi co chce, umysł myśli jak chce, a duch patrzy i nic zrobić nie może. To jak samochód kiedy iskra w silniku nie chce zapalić, aby wyruszyć w drogę. Gdy następuje zapłon wszystkie części ze sobą współpracują i samochód jedzie tam, gdzie kierowca go prowadzi. Bez tej jedności osobowość człowieka czuje się rozdarta, bo każda część ciągnie w inną stronę, w kierunku rozpadu osobowości czyli śmierci. Brakuje synchronizacji i zgrania.

Nowotwór jest tego najlepszym przykładem, kiedy nowy twór oddziela się od całego organizmu i stwarza sobie guza aby żyć wiecznie w iluzji. Zabiera najlepsze minerały z ciała aby budować swoją fortecę, niszcząc przy tym swojego żywiciela. To przykład ego czyli sztucznego tworu w umyśle, który kieruje się egotycznym umysłem by przetrwać za wszelką cenę.

Tą ceną jest śmierć w iluzji całego ciała razem z guzem, które straciło kontakt z ciałem i duchem. Oddzielenie od swojej duchowej Istoty, zawsze kończy się śmiercią aby na nowo zacząć grę w innym ciele, które może potrafi wreszcie się zjednoczyć. Stąd powstają coraz to inne wcielenia, które dusza sobie wymyśla by trafić na właściwą ścieżkę, która połączy trójcę w JEDNIĘ. Kreski są sztucznym podziałem, które wymyśliło ego aby dłużej bawić się we śnie.

Gdy spojrzysz za kurtynę iluzji, wówczas iskra w tobie zapali się by prowadzić pojazd w inną stronę, bez zmieniania czegokolwiek. Dalej będziesz robił to samo co dawniej ale już świadomie, jako Istota przebudzona. Twoja gra w iluzję będzie świadomie prowadzona z radością w sercu, bo wiesz, że to tylko iluzoryczna gra.

Prawda odkryje się sama. Prawda cię wyzwoli ze wszystkiego, co sen cię ograniczał. Prawda to JEDNIA, która pracuje dla całości istnienia. Zabawa zaczyna być radosna i przyjemna. To odwieczna szczęśliwość życia. Otoczenie zmienia swoją szatę, choć jest takie samo. Zapalasz iskrę i idziesz drogą przebudzenia ze snu. Jesteś wszędzie, bo nigdzie nie dążysz. W prawdzie dzieje się wszystko i nie dzieje się nic. To słowa z przekazu JEDNI czyli Świadomości Chrystusowej. Kto ma gotowość już jest w Prawdzie. Pomyślności droga siostro i bracie. Bawmy się w świetle prawdy o tym kim jesteśmy.