Główny nurt życia niesie za sobą pewność, mądrość, spokój, siłę i wewnętrzną wiedzę. Jeśli skręciłeś z tej drogi, to poczujesz pustkę, słabość i zamieszanie. To dobry czas aby wyciągnąć właściwe wnioski i popłynąć pod prąd życia, aby znów odnaleźć się w głównym nurcie.

Czasem człowiek gubi się słuchając spekulacji swojego umysłu. Umysł ego zawsze wyprowadza człowieka na zewnątrz w świat materii. Wówczas wchodzisz w takie zamieszanie, że nie wiesz, która droga jest twoja. Znajdujesz tam wiele dróg, które oferują szczęście. Łapiesz się na to i chcesz spróbować doświadczyć czegoś innego. Ale w krótkim czasie dochodzisz do wniosku, że to cię jednak nie cieszy.

Zawracasz aby iść swoją utartą drogą. Potrzebujesz wyciągnąć wnioski na przyszłość, że tamta droga nie jest dla ciebie! Ego widzi szczęście w przedmiotach i bogactwie materialnego świata. Dusza widzi radość życia w światach duchowych, połączonych ze światem materii.

Ego daje ci złudne szczęście, gdyż nie ma w nim subtelności świata duchowego. Jest tylko kanciasta i ciężka materia, która nie posiada plastyczności. Doświadczenia w świecie duchowym są bardzo czyste i subtelne, nie dające się ubrać w słowa ani formę.

Gdy zechcesz to zrobić, wówczas sprowadzasz ten stan przestrzeni duchowej do niskich poziomów. Zagęszczasz je, nazywasz po imieniu, według nomenklatury ziemskiej. Wówczas ulotność jej i ekstaza duchowa zanika.

Mam czasem takie doświadczenia, gdzie próbuję podzielić się z innymi tymi odczuciami i wówczas czuję się ograbiona z tych skarbów duszy. Na własne życzenie wszystko znika, jak bańka mydlana.

Zauważyłam, że świat duchowy jest niemy! Istnieje tylko doświadczenie bez nazwy. Tak właśnie jest z doświadczeniem Boga, który nie posiada nawet imienia. Istnieje On w świecie ducha czystej świadomości, gdzie informacje odbiera się bezpośrednio, bez użycia słów

Jest to stan jedności bez przeciwieństw, bez osądów i słów. Osąd to słowa określające przeciwieństwo, bez zrozumienia istoty rzeczy. Tam, gdzie osąd się kończy, zaczyna się świat ducha.

Każdy z nas wchodzi od czasu do czasu w takie zakręty, aby zbadać okolice drogi życia i wybrać swoją właściwą trasę. Najważniejsze, aby zauważyć, że to tylko zakręt a nie główny nurt, bo wówczas łatwiej wrócić na swoją ścieżkę i popłynąć dalej, zgodnie z ruchem wszechświata.

Czy zakręty są potrzebne?

Pewnie tak. Dają większe możliwości poznania. Podobnie jak rzeka w naturalnych warunkach wije się i skręca, aby dalej popłynąć prosto. Jest w tym pewien urok, gdyż taka nieuregulowana rzeka, niesie z sobą pewne tajemnice, które są ukryte w jej zakrętach.

Będąc kiedyś bardzo młodą osobą, lubiłam chodzić do zakrętu, na mojej rzece Nida. Skrywał on pewną tajemniczość i porażał swym pięknem. Przyciągał ale i przerażał ukrytym, tajemnym biegiem.

Czasem w obecnym życiu, przyciągają mnie zakręty, które potem prostuję. Pozostaje po nich urok piękna przeżytych, cudownych chwil. Ale życie zawsze samo prostuje mój główny nurt i nie pozwala mi zagubić się na zakręcie, ani utonąć w otmętach wciągających wirów.

Zakręty choć tajemnicze i pociągające, niosą w sobie pewne zagrożenie zagubienia się w nich. Z pewnością wielu ludzi zakręty życia utożsamia z głównym nurtem i nie chce z niego wyjść! Wir wciąga go, aż w końcu ginie, nie odnajdując głównej, swojej drogi.

Dobrze jest przeprowadzać konsultacje z własną duszą i zobaczyć swoją drogę przeznaczenia. Natomiast zakręty obserwować z daleka, aby wir nie miał na nas wpływu. Kiedy wpadniesz w wir, potrzebujesz pomocy innych ludzi, aby podali ci rękę i wyciągnęli z niego.

To samo jest w życiu, kiedy wpadasz w depresję i nie widzisz wyjścia. Wówczas potrzebujesz ciepła drugiej osoby, aby pomogła zrozumieć ci twoją obecną sytuację. To ona wyciągnie cię z wiru życia, jaką jest depresja i dalej popłyniesz zgodnie z nurtem rzeki. Woda symbolizuje uczucia, a wir jest stanem zagubienia i utraty uczuć. Kończy się często tragiczną śmiercią.

Jeśli masz problem z rozpoznaniem swojej drogi życia, to zadzwoń a pomogę ci wypłynąć z zakrętu lub wiru, abyś mógł odnaleźć swoją drogę, zgodną z planem Duszy. tel: 698179061