Wszechświat jest mentalny i wszystko jest tworzone z umysłu wszechświata czyli Ducha. W zależności od potencjału własnej energii zachodzi tworzenie materii. Im więcej energii człowiek posiada, tym więcej może stworzyć w świecie materii. Leń nic nie tworzy bo sam dla siebie nie ma energii. To samo jest z osobami uzależnionymi, którzy doładowują się energią używek aby żyć.

Nie mają energii aby coś wytworzyć. Przeważnie nie pracują i proszą innych o małe dawki pieniędzy na przeżycie i używki. Natomiast ludzie o dużym potencjale energii ciągle są w ruchu i coś robią, tworzą. Zarabiają pieniądze i stwarzają rzeczy materialne. To prosta zasada tworzenia lub leniuchowania w tym świecie materii.

Ale jest jeszcze inny sposób pozyskiwania energii aby tworzyć materialną rzeczywistość. Jest to wymiana energii w parze damsko-męskiej. Pary, które się szanują i kochają mają dostęp do wszystkiego. Mężczyzna posiada energię elektryczną czyli ruch na zewnątrz, a kobieta ma energię magnetyczną, przyciąga do siebie to czego potrzebuje. Jeśli połączy się jedną i drugą energię, to powstaje elektromagnetyzm czyli siła stwarzania.
W świecie biegunowym wszystko ma dwa oblicza, dwie strony medalu jak kobieta i mężczyzna.

Kobiety mają dostęp do mocy wszechświata poprzez Hara i mogą czerpać energię oraz obdarowywać partnera, który na to zasługuje: połączoną energią w trakcie seksu. Mężczyzna powinien najpierw obdarować kobietę miłością, prezentami aby ona mu to powiększyła czyli zrodziła coś nowego i większego.

Jeśli mężczyzna jest nastawiony na branie, to niszczy siebie i swoją partnerkę. Tak działa wszechświat, który nie zna pomyłek. Dawanie i branie powinno być wyrównane aby następował balans energii i wzrastała fala tworzenia. Magnetyzm przyciąga do siebie wszystko co potrzebne i jest siłą zwijania do środka. Elektryczność działa na zewnątrz w rozproszeniu.

Dlatego tak wielu mamy dziś naukowców, lekarzy i filozofów, którzy rozpraszają energię mentalną, nic nie tworząc. Nauka opiera się na starych zasadach, lekarze leczą ale nie uzdrawiają człowieka, a filozof kręci się wokół tych samych starych idei. Kobiet interesuje rozwój świadomości, który daje wiedzę jak korzystać z energii wszechświata. Niewielu jest natomiast mężczyzn zainteresowanych rozwojem świadomości, świadomym życiem i wymianą energii. Stąd relacje, związki się rozpadają bo brakuje wzajemnego zrozumienia. Zgoda buduje, a niezgoda rujnuje.

Warto poznać prawa wszechświata i energii aby w odpowiedni sposób z nich korzystać. Polecam książkę Kybalion do zapoznania z tą tematyką:
„Człowiek może użyć Praw aby pokonać Prawa. Wyższym zawsze zwycięży niższe, aż będzie szukał schronienia w samym PRAWIE i będzie wyśmiewał i gardził prawami zjawisk”.

Kobiety powinny być nauczycielami i prowadzącymi parę do środka, do połączenia tych energii w całość. To one dysponują siłą magnetyczną i intuicją, co dobre dla człowieka. Ścieżka mądrości prowadzi do wnętrza, a ścieżka nauki i filozofii rozprasza na zewnątrz. Stąd powstała joga i medytacja aby zagubione osoby skierować do wewnątrz. Tantra to ścieżka energetycznego połączenia przeciwieństw i droga środka czyli magnetycznej energii żeńskiej.