Zachwyt życiem jako takim powoduje, że chce się żyć. Masz prawo do życia w pokoju i radości. Zachwyt uwalnia wszelki smutek, ból i prowadzi do radości. Ptaszki na wiosnę śpiewają, dając radość wokoło. Szczególnie wyróżniają się w tym słowiki.
A człowiek czy jest w stanie się zachwycić?

Ego odwodzi go od tego wprowadzając ból, cierpienie i konflikty. Umysł zaprzątnięty jest tym, co boli a nie tym co zachwyca. Zdrowy umysł jest wolny od myślenia. Natomiast chory wymyśla sobie różne historie, które same dla niego stanowią cierpienie. Żyjąc w „tu i teraz” wolnym od myślenia, wchodzisz w stan zachwytu.

Jesteś połączony z ruchem wszechświata, który daje ci to, co w danej chwili jest najbardziej potrzebne. Spadają z nieba słowa, myśli i obrazy, które tworzą stan radości i przyjemności. Wystarczy opróżnić umysł z własnych historii.

Dzikie zwierzęta i ptaszki żyją w takim stanie. Natomiast zwierzęta domowe i ptaszki w klatce, są w totalnym więzieniu. Ich właściciel dla własnej przyjemności i zabawy, sprawia swoim „pupilom” uwięzienie. Podobnie jest z człowiekiem ubranym w swoje historie.

Umysł uwielbia zajmować się przeszłością i cierpieniem, a w szczególności wojnami, rocznicami aby ciągle na nowo przerabiać konflikt z przeszłości. Jakie życie może być piękne, gdy człowiek dla człowieka będzie radością, a nie bólem. Współodczuwanie drugiej osoby jest konieczne aby umysł zrozumiał, że każdy z nas pragnie wolności.

Wolność to radość i zachwyt życiem. Wystarczy porównać dzikie zwierzęta i domowe, jaka jest wielka różnica między nimi. Podobnie jest z człowiekiem zniewolonym przez umysł, który trzyma w niewoli każdego członka rodziny, sąsiada czy pracownika. W niewoli nie ma zachwytu, gdyż jest to obcy stan bytu.

Największym zniewoleniem jest TV, komórki i nieumiejętne korzystanie z komputera. Ludzie nie potrafią rozmawiać ze sobą, gdyż są uzależnieni od przedmiotów. Nie zachwycają się przyjacielem, rodziną czy starszymi aby posłuchać ich mądrości życiowej.

Ludzkość jest podzielona i odizolowana od siebie. Umysł jest pofragmentowany na części w totalnym chaosie. Gdy umysł jest czysty, to każdy z nas otrzymuje dane informacyjne z czystej świadomości. Są to te same informacje dla każdego z nas.

Stąd nie może być konfliktów, niedomówień, a jest natychmiastowe zrozumienie. Wszyscy wówczas otrzymują kody kosmiczne z tego samego poziomu. Zdrowy, czysty umysł wolny od myślenia ego, jest otwarty na zbiór danych z czystej świadomości. Jest kompatybilny z kosmiczną świadomością, która wlewa się do jego umysłu.

Zdrowy umysł stwarza zdrowe ciało i vice wersa, dlatego tak ważny jest czysty umysł. To on tworzy nam życie w przestrzeni wirtualnego świata. Jakie kody otrzymujemy i skąd, taki świat wytwarzamy sobie i innym.
Ten wpis spadł mi w taki właśnie sposób, bo jest mi potrzebny do zrozumienia siebie.